Rodzinny paszport zniżkowy w Bratysławie

archwium visit.bratislava.sk

Samorząd regionu Bratysławy (Bratislavský samosprávny kraj – BSK) wprowadził dla rodzin z dziećmi rabatowy Paszport Rodzinny. Jego posiadacze będą mogli korzystać ze zniżek nie tylko w stolicy Słowacji, ale i w regionie Trnawy a także w dolnej Austrii oraz Burgenlandzie.

Karty rabatowe zaczną być wydawane od 1 maja. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.rodinne-pasy.sk i odebrać bezpłatną kartę. Więcej informacji o paszport będzie można uzyskać w dniach 1- 3 maja na nabrzeżu Tyršovo nad Dunajem, gdzie BSK będzie miało swoje stoisko promocyjne. Tam też będzie można się bezpośrednio zarejestrować.
Przewodniczący BSK paul Fresu powiedział: “Podstawowym celem jest Paszportu Rodzinnego jest to, żeby rozwinąć ruch turystów i zatrzymać ich tutaj w regionie. Chcemy, aby wolny czas w regionie spędzały całe rodziny. Naszą ambicją jest, by do końca roku w projekcie uczestniczyła setka podmiotów a to przyciągnęło tysiące ludzi.”
Region Bratysławy pozyskał dla projektu 120 tys. euro z programu transgranicznej współpracy Słowacji z Austrią 2007 – 2013, region musiał zapewnić wkład 6 tys. euro.