Robert Lewandowski na samolocie Lufthansy

archiwum Lufthansy

Wraz z logo FC Bayern, na kadłubie maszyny Airbusa A340-600 Lufthansy, którym podróżują piłkarze FC Bayern Monachium, namalowane zostały wizerunki dziesięciu piłkarzy klubu, w tym Roberta Lewandowskiego.

Nowy design maszyny zostanie po raz pierwszy zaprezentowany podczas 12-dniowej podróży klubu po Azji na „Audi Summer Tour 2017”. Polski napastnik został sportretowany w towarzystwie Joshuy Kimmicha, Francka Ribery’ego, Thomasa Müllera, Javi Martíneza i Arjena Robbena. W akcji uchwycono także Davida Alabę, Manuela Neuera, Thiago i Matsa Hummels.

Samolot Lufthansy w nowym designie przez następny rok będzie latał na trasach z Monachium na cztery kontynenty. Lufthansa jest oficjalnym przewoźnikiem FC Bayern od 2004 roku. Oprócz wieloletniej współpracy z klubem piłkarskim, linia ma również umowy partnerskie z Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej (DFB) i angażuje się w wiele innych popularnych dyscyplin sportowych. Lufthansa wspiera niemiecką Sports Aid Foundation jako sponsor narodowy, a od wielu lat jest również partnerem Niemieckiego Stowarzyszenia Sportów Olimpijskich (DOSB). Obejmuje to transport niemieckich zespołów na Igrzyska Olimpijskie a także Paraolimpiadę, jako partner Niemieckiego Towarzystwa Niepełnosprawnych Sportowców (DBS).