Robert Andrzejczyk ponownie wiceprezesem European Travel Commission

Prezes POT wiceprezesem ETC
Robert Andrzejczyk, prezes POT/fot. materiały prasowe

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk przez kolejne dwa lata będzie wiceprezesem European Travel Commission (ETC). Polak został wybrany jednogłośnie na drugą kadencję.

Podczas 99. Walnego Zgromadzenia European Travel Commission wybrano nowe władze tej organizacji. Na czele ETC stanął prezes portugalskiej narodowej organizacji turystycznej Luís Araújo, jednym z trzech jego zastępców będzie Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Robert Andrzejczyk powiedział: „To dla mnie wielki zaszczyt i ogromne wyróżnienie. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny tak wielu członków poparło moja kandydaturę. Dziękuję im za zaufanie i obiecuję dalej ciężko pracować na rzecz europejskiej rodziny turystycznej, a stoją przed nami ogromne wyzwania zarówno na szczeblu krajowym, jak i europejskim.”

Robert Andrzejczyk jest pierwszym Polakiem, który znalazł się w ścisłym kierownictwie tak ważnej gospodarczo organizacji międzynarodowej. Kadencja wiceprezesa ETC trwa dwa lata.

Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w ministerstwie rozwoju, skomentował: „Powierzenie tej funkcji prezesowi POT po raz kolejny to dowód zaufania do Polski oraz docenienie pracy, którą wykonujemy na rzecz rozwoju branży turystycznej. Posiadanie w kierownictwie tak ważnej międzynarodowej instytucji reprezentanta Polski, jest w tej chwili bardzo ważne m.in. ze względu na trwające prace nad funduszem odbudowy UE. Serdecznie gratuluję prezesowi Andrzejczykowi i życzę owocnej pracy.”

Portugalia przewodniczy European Travel Comission