Portugalia przewodniczy European Travel Comission

Luís Araújo, Prezydent Turismo de Portugal szefem ETC
Luís Araújo, Prezydent Turismo de Portugal/fot. archiwum Turismo de Portugal

Luís Araújo, Prezydent Turismo de Portugal, wygrał wybory na prezydenta ETC – European Travel Commission i przez następne trzy lata będzie kierował tę ważną europejską organizacją utworzoną w 1948 roku .

Luís Araújo powiedział: „jestem niezwykle dumny, iż będę mógł prowadzić europejską organizację w imieniu naszego kraju i Turismo de Portugal, zwłaszcza w czasie, gdy turystyka w Europie, a nawet na świecie, stoi przed jednym z największych, jeśli nie największym wyzwaniem. Kluczowym celem jest aby turystyka miała większy głos w Unii Europejskiej, poprzez lepszą koordynację stanowisk poszczególnych państw członkowskich w celu promowania turystyki w Europie i szybkiej i trwałej odbudowy sektora.”

Na Walnym Zgromadzenie nr 99, które odbyło się w ostatni wtorek, Portugalia uzyskała 16 głosów (spośród 29 oddanych), dzięki czemu przewodniczy organizacji skupiającej 33 narodowe instytucje turystyczne z 31 krajów. Celem działania European Travel Comission jest przede wszystkim promocja Europy jako destynacji turystycznej. Organizacje członkowskie dzielą się wiedzą, badaniami i danymi na temat rynków, a także wypracowują wspólne stanowisko w kwestiach takich jak polityka wizowa, zrównoważony rozwój, łączność i praca. ETC i Komisja Europejska (KE) ustanowiły partnerstwo strategiczne w celu długofalowej promocji Europy jako głównej destynacji turystycznej na świecie, wspierania zrównoważonego rozwoju sektora I zdrowej konkurencji poprzez wymianę wiedzy, badaniach turystyki i promowanie modeli działalności odpowiedzialnych pod względem społecznym i ochrony środowiska.

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center