Rio de Janeiro odwiedzi podczas igrzysk 480 tys. kibiców

archiwum brasiltourism

Na 500 dni przed rozpoczęciem Igrzysk Letniej Olimpiady 2016 w Rio de Janeiro, gospodarze szacują, że podczas imprezy odwiedzi ich miasto 480 tysięcy kibiców. Oczywiście, po turystycznym sukcesie piłkarskich mistrzostw świata, organizatorzy liczą, że ta liczba będzie wyższa. Poza sportowcami, oficjelami, sponsorami i dziennikarzami, największą grupę gości maja stanowić kibice z Brazylii i innych krajów Ameryki Południowej. W roku 2008, na Igrzyska w Pekinie wybrało się 18 tys. kibiców brazylijskich, cztery lata później, w Londynie, było ich już 50 tys. To pokazuje wzrost zainteresowania sportem olimpijskim w Brazylii.

Przedstawiciel ministerstwa turystyki Brazylii, Carlos Luiz Martins, powiedział: „Międzynarodowe media przedstawiały nasze miasto bardzo w negatywny sposób. Kibice spodziewali się że przyjadą do dżungli i natychmiast zostaną okradzeni. Po przyjeździe zobaczyli, że Rio jest gościnnym miastem a jego mieszkańcy są otwarci na różnych gości.”

Mistrzostwa świata przyciągnęły na trybuny i do stref kibica ponad 600 tysięcy fanów zza granicy i trzy miliony Brazylijczyków. W programie Igrzysk Rio przewidzianych jest 28 dyscyplin sportowych – dołączyły golf i rugby. Brazylijczycy liczą przede wszystkim na przyjazd fanów z innych państw Ameryki Południowej. Na mundialu popełnili jednak jeden błąd, który w 2016 roku nie może się powtórzyć. Zapomnieli o przygotowaniu informacji turystycznej po hiszpańsku.