Rekordowy rok Lotniska Chopina w Warszawie

archiwum Lotniska Chopina w Warszawie

Od początku roku do końca listopaa Lotnisko Chopina w Warszawei obsłużyło 16,5 mln pasażerów, o prawie 13 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku. Przez jedenaście miesięcy bieżącego roku z usług stołecznego portu skorzystało więcej osób niż w całym 2017 roku (15,8 mln.).

Od stycznia do listopada liczba podróżnych w ruchu międzynarodowym wyniosła 14,9 mln, o 17,7 proc. wicej w porównaniu z tym samym okresem minionego roku. Udział w ruchu pasażerów tranzytowych utrzymuje się na poziomie ok. 30 procent.

W listopadzie w warszawskim porcie zostało obsłużonych 1,3 mln osób o 10,5 proc. więcej niż rok temu.

Dotychczasowe wyniki wskazują na to, że na koniec grudnia – po raz pierwszy w historii – Lotnisko Chopina będzie mogło pochwalić się liczbą ponad 17 mln. podróżnych.

Piotr Rudzki z Biura PR, powiedział: „Tak duża liczba pasażerów w 2018 roku to ogromny sukces. Osiągnięty rezultat dobitnie potwierdza, że warszawski port jest liderem w regionie. Cieszy nas również fakt, że coraz więcej podróżnych postrzega nasze lotnisko jako dogodny punkt przesiadkowy. Oznacza to, że skutecznie realizujemy strategię rozwoju ruchu tranzytowego.”