Rekordowy rok 2023 Polaków w Szwajcarii

Adriana Czupryn i Marta Piechota ze Switzerland Tourism c/o Ambasada Szwajcarii   /fot. Paweł Jagiełlo

W ubiegłym roku Szwajcarzy zanotowali ponad 200 000 tysięcy noclegów naszych rodaków. To najlepszy wynik w historii.

Na corocznym spotkaniu Switzerland Tourism w Polsce podano bardzo dobre wyniki turystyki przyjazdowej w Szwajcarii. Szczególnie nasi rodacy wypadli w tym zestawieniu bardzo dobrze. W porównaniu do roku 2019, czyli ostatniego pełnego roku przed pandemią, tylko w okresie do końca listopada nastąpił wzrost o 11,2 proc. noclegów. Warto podkreślić, że Szwajcarzy do oficjalnych statystyk liczą jedynie hotele. Nie ma tu uwzględnionych noclegów w schroniskach,  apartamentach czy na kempingach. Rok 2023 zamknął się liczbą 209 514 noclegów jak podała z helwecką skrupulatnością centrala Swizterland Tourism. Jest to nalepszy wynik w historii.

,,Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników i ciężkiej pracy włożonej w promocję kierunku – mówi Adriana Czupryn, Marketing Manager Swizterland Tourism w Polsce – Kiedy ponad 20 lat temu zaczynaliśmy pracę w Polsce, ta liczba ledwo przekraczała 50 tysięcy”

Na wynik składają się nie tylko działania marketingowe w mediach wszelkiego typu, ale także współpraca promocyjna z biurami podróży, które wysyłają tam turystów. Biura Allegra, Snow Show, Hey Holiday, Nekera, Taksidi czy Wild Holidays przysporzyły ponad 10 tysięcy noclegów. Oficjalną stronę MojaSzwajcaria.pl  odwiedza 46 tys. użytkowników miesięcznie.