Rekordowy miesiąc lotniska w Singapurze

archiwum Chani Airport

Port lotniczy Changi w Singapurze obsłużył w czerwcu 4,65 mln pasażerów i jest to najlepszy miesięczny tegoroczny wynik tego lotniska.

Ruch pasażerski w czerwcu zmalał w porównaniu do zeszłego roku o 0,3 proc., podobnie jak liczba rejsów samolotów, która zmniejszyła się o 0,3 proc., osiągając liczbę 28 130 lotów.
W pierwszej połowie tego roku, Changi Airport odnotował 26,61 mln pasażerów, co oznacza wzrost w stosunku do pierwszego półrocza ubiegłego roku, o 1,4 proc. Liczba rejsów wzrosła o 2,9 proc., do 171 680. Te wzrosty spowodowane zostały zwiększenie lotów do i z Azji Północno-wschodniej (o 5,1 proc.) i Azji Południowej (o 4,1 proc.). Zrównoważyło to spory spadek liczby podróżujących na kierunku Tajlandii (spadek o – 18 proc.).
Podobnie, jak przed rokiem, najpopularniejszą trasą dla lotniska w Singapurze, była Dżakarta. Potem uplasowały się: Kuala Lumpur, Bangkok i Manila. Największy wzrost liczby pasażerów w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych tras, odnotowano na połączeniach Singapur – Denpasar na wyspie Bali (+31 proc.).
Obecnie z usług lotniska w Singapurze korzysta ponad sto linii, których samoloty łączą Singapur z ponad 300 miastami w około 70 krajach na całym świecie. Ponad 6 500 samolotów startuje z tego portu lotniczego tygodniowo, co oznacza start lub lądowanie średnio co 90 sekund.