Rekordowy maj turystyki zagranicznej w Wielkiej Brytanii

archiwum Visitbritain

Jeszcze nigdy w historii, Wielkiej Brytanii nie odwiedziło tak wielu turystów – było ich 3,2 mln.

Według Narodowego Biura Statystycznego oznacza to wzrost o 4 proc. w porównaniu z majem roku 2013. W tym gości przybywających tu na wypoczynek było 1,4 mln. Tegoroczny maj był również rekordowy pod względem liczby turystów biznesowych – było ich 6 proc. więcej niż rok wcześniej.
Przez pierwsze pięć miesięcy roku, Wielką Brytanię odwiedziło 13,23 mln gości, oznacza to wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego o 7 proc.
w ostatnich dwunastu miesiącach liczba turystów w Wielkiej Brytanii wzrosła o 8 proc., od maja zeszłego roku do maja roku bieżącego zanotowano ich 33,73 mln. Wydali oni przez ten rok 20,97 mld euro (również 8 proc. więcej niż w poprzednich dwunastu miesiącach)

Patricia Yates, dyrektor ds strategii i komunikacje VisitBritain powiedziała: “Tegoroczne rekordowe wyniki pokazują siłę Wielkiej Brytanii jako kierunku turystycznego. Jeśli wyniki reszty roku będą podobnie udane, rok 2014 zapowiada się jako znakomity dla turystyki przyjazdowej.”

Minister Turystyki, Helena Grant, dodała: “To świetna wiadomość, że liczba gości w naszym kraju w ostatnich dwunastu miesiącach osiągnęła rekordową liczbę i że wydali oni ponad 20 mld euro. Co pewien czas mamy w naszym kraju wielkie wydarzenia, które przyciągają zagranicznych turystów: Igrzyska Brytyjskiej Wspólnoty Narodów czy Puchar Rydera w golfie. Rząd jest zobowiązany robić wszystko, by pomóc przemysłowi turystycznemu.”