Rekordowy lipiec mazurskiego lotniska

archiwum Lotniska Olsztyn-Mazury

W lipcu z usług Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury skorzystało ponad 13 tysięcy pasażerów. To najlepszy miesięczny wynik w historii lotniska.

Tomasz Kądziołka, prezes zarządu Portu Lotniczego Olsztyn Mazury, powiedział: „Bardzo nas cieszy kolejny rekordowy miesiąc jeśli chodzi o liczbę odprawionych pasażerów. Aczkolwiek pracujemy nad tym, żeby w przyszłym roku rozszerzyć siatkę połączeń z naszego lotniska zarówno w segmencie połączeń regularnych jak i czarterowych, kontynuując tym samym naszą dobrą passę.”

W osiągnieciu rekordowego wyniku na pewno pomogło otwarcie dwóch nowych kierunków w siatce połączeń: do Lwowa oraz Dortmundu. Oba kierunki cieszyły się dużym zainteresowaniem – w szczególności loty do/z Dortmundu, gdzie za każdym razem samolot latał z prawie maksymalną ilością pasażerów. Co więcej, właśnie dzięki temu połączeniu, odnotowano znaczny wzrost turystów niemieckich, odwiedzających Warmię i Mazury.

Również pozostałe loty z Portu Lotniczego Olsztyn Mazury, czyli rejsy do Londynu Stansted oraz Luton, które są już w siatce połączeń lotniska od dawna, cieszyły się niesłabnącym powodzeniem.

Podobnie było w przypadku pierwszego czarterowego kierunku z Szyman czyli lotów do Burgas. Mieszkańcy Warmii i Mazur bardzo licznie wybierali się do słonecznej Bułgarii na wakacje, wypełniając samoloty niemal do ostatniego miejsca. Istotne jest również to, że z tego połączenia korzystają także rosyjscy turyści – mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego, dla których Port Lotniczy Olsztyn Mazury jest przecież najbliższym lotniskiem po tej stronie granicy.