Rekordowy kwiecień w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka – ponad 94 tys. pasażerów

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów obsłużył w kwietniu ponad 94 tys. pasażerów. Oznacza to wzrost o 17 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Od początku 2025 roku z podrzeszowskiego lotniska skorzystało już ponad 300 tys. osób.
Największym zainteresowaniem wśród podróżnych cieszą się rejsy do Warszawy, Londynu, Monachium i Mediolanu. W segmencie połączeń wakacyjnych dominują kierunki takie jak Egipt i Turcja. Od kwietnia siatka połączeń lotniska została rozszerzona o nowe kierunki: Maltę i Agadir. W maju dołączają kolejne: Majorka, Djerba oraz Tirana.
„Jesteśmy zadowoleni z tego w jakim stylu rozpoczęliśmy obecny sezon letni. Tak świetny wynik wyraźnie pokazuje, że coraz więcej podróżnych wybiera nasze lotnisko jako wygodny i dostępny punkt podróży” – skomentował Adam Hamryszczak, prezes zarządu lotniska.
Z usług lotniska korzystają nie tylko mieszkańcy Podkarpacia. Coraz częściej wybierają je także pasażerowie z innych regionów kraju.
„W Warszawie są tłumy, a tu bardzo przyjemnie. Miła obsługa i nowoczesna infrastruktura sprawiają, że to nie będzie mój ostatni lot z Jasionki” – powiedziała pani Aniela z Warszawy, która wybrała lot z Rzeszowa do Agadiru.
„Z Gdańska nie ma połączenia do Agadiru, a bardzo chcieliśmy tam polecieć. Dlatego wybraliśmy lotnisko w Rzeszowie i była to świetna decyzja” – dodał pan Grzegorz z Gdyni, który podróżował z rodziną.
Rozwój rzeszowskiego portu lotniczego jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na podróże lotnicze w regionie oraz poza nim. Rozbudowa siatki połączeń i infrastruktury przyczynia się do zwiększonego zainteresowania tym portem lotniczym jako alternatywą dla większych lotnisk w Polsce.
POWIĄZANE WPISY
17 kwietnia 2026
Forum Turystyki Sanatoryjno-Uzdrowiskowej na Litwie
Na Litwie zakończyło się Forum Turystyki Sanatoryjno - Uzdrowiskowej zorganizowane przez…
0 Komentarzy5 Minuty
14 kwietnia 2026
XVIII FPT: Hotelarze vs. platformy rezerwacyjne. Kto dziś rządzi rezerwacją?
Współpraca między hotelarzami a platformami rezerwacyjnymi od lat budzi emocje. Jak dziś…
0 Komentarzy1 Minuty
13 kwietnia 2026
TravelDATA: Wzrost cen wyjazdów na sierpień 2026. Największe zwyżki w Hiszpanii
W ostatnim tygodniu średnia cena wycieczek z wylotami między 3 a 9 sierpnia 2026 roku…
0 Komentarzy4 Minuty
11 kwietnia 2026
Cypr czeka na turystów
Cypr to kierunek całoroczny. Plaże i morze przyciągają latem. Wiosna jest najlepszym…
0 Komentarzy6 Minuty
16 marca 2026
TravelDATA: Ceny wyjazdów na sierpień 2026 poszły w górę. Największe zwyżki odnotowano we Włoszech
W ostatnim tygodniu średnia cena wycieczek z wylotami między 3 a 9 sierpnia 2026 roku…
0 Komentarzy3 Minuty
10 marca 2026
PLL LOT rusza z rekrutacją do wakacyjnego programu stażowego. 30 miejsc dla studentów i absolwentów
Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczęły nabór do tegorocznej edycji programu LOT Summer…
0 Komentarzy2 Minuty
6 marca 2026
Trzecia edycja Polhotrep Care and Give z rekordowym wsparciem dla Fundacji Rak’n’Roll
26 lutego 2026 roku w hotelu The Westin Warsaw odbyła się trzecia edycja wydarzenia…
0 Komentarzy2 Minuty
4 marca 2026
Program bonów turystycznych na Warmii i Mazurach anulowany
Atak hakerski sparaliżował system bonów turystycznych na Warmii i Mazurach. W związku z…
0 Komentarzy1 Minuty
23 lutego 2026
Wizz Air połączy Katowice z Sycylią
Wizz Air otwiera nowe letnie połączenie z Katowic do Comiso na Sycylii. Od 8 lipca 2026…
0 Komentarzy2 Minuty









