Rekordowy czerwiec w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka / fot. Maciej Terpiński

Około 80 tysięcy pasażerów zostało obsłużonych w czerwcu 2022 r. w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. To wynik o 7 proc. lepszy niż dotychczasowy rekord z czerwca 2018 r.

Dobry wynik lotniska jest efektem najbardziej rozbudowanej siatki połączeń w historii podrzeszowskiego lotniska, które tego lata oferuje 23 kierunki do 12 krajów. Największy wzrost odnotowano w segmencie lotów czarterowych, gdzie liczba podróżnych zwiększyła się o 35 proc.

“Dziękuję za zaufanie wszystkim, którzy wybrali podrzeszowskie lotnisko jako początek swoich podróży. To właśnie dla nich konsekwentnie rozbudowujemy naszą ofertę i we współpracy z przewoźnikami oraz biurami podróży uruchamiamy kolejne atrakcyjne połączenia krajowe oraz międzynarodowe” – podkreśla Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka / fot. Maciej Terpiński

Od początku 2022 r. podrzeszowski port lotniczy obsłużył już ponad 280 tysięcy pasażerów, najwięcej przewiózł Ryanair – ponad 124 tys. oraz LOT – prawie 80 tys. Najpopularniejsze destynacje to niezmiennie Turcja, Grecja i Bułgaria. Poza tym z Jasionki można bezpośrednio polecieć na wakacje m.in. do Włoch (Wenecja), Chorwacji (Zadar i Rijeka), Albanii (Tirana), USA (Newark), a także do Gdańska i Olsztyna.

LOT połączył Rzeszów z Rijeką