Rekordowe wakacje w Hydropolis

Coraz więcej ludzi chce odwiedzać Hydropolis
Ekipa wrocławskiego Hydropolis/fot. archiwum Hydropolis

W wakacje wrocławskie centrum wiedzy o wodzie Hydropolis odnotowało rekordową frekwencją – w ciągu dwóch letnich miesięcy odwiedziło 110 tysięcy osób. Dzięki pozytywnym opiniom gości wrocławska atrakcja turystyczna otrzymała nagrodę „Travellers’ Choice” przyznawaną przez Tripadvisor.

Po przymusowej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi, Hydropolis ponownie otworzyło się na gości w maju tego roku. Największą frekwencję przyniosły wakacje, podczas których wrocławską atrakcję turystyczną odwiedziło blisko 110 tysięcy osób. To wynik prawie dwukrotnie lepszy niż rok wcześniej w tym samym czasie.

Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław, powiedział: „Tegoroczna frekwencja wakacyjna pokazała jak atrakcyjnym miejscem jest Hydropolis. W okresie pandemii bardzo dbaliśmy o to, by nie dać o sobie zapomnieć. Podczas całkowitego zamknięcia centrum przenieśliśmy działalność do przestrzeni wirtualnej. Nasza aktywność i pomysłowość online – jak widać – została doceniona. Nic jednak nie zastąpi bezpośredniego kontaktu, dlatego bardzo cieszą nas tak liczne wizyty w Hydropolis.”

Pozytywne wrażenia z wizyty w Hydropolis potwierdzają opinie umieszczone na Tripadvisor, gdzie centrum wiedzy o wodzie oceniło ponad 600 osób, co pozwoliło uzyskać aż cztery i pół gwiazdki na pięć możliwych. Dzięki tym głosom i ocenom Hydropolis otrzymało nagrodę „Travellers’ Choice 2021”. To uhonorowanie atrakcji, które dostarczają fantastycznych wrażeń podróżnym z całego świata.

fot. archiwum Hydropolis

Wiola Samborska, dyrektorka CEE Hydropolis, dodała: „To był szczególnie trudny rok dla branży turystycznej i tym samym dla naszego Hydropolis. Nie poddaliśmy się jednak, bo to, co robimy jest nie tylko naszą pracą, ale przede wszystkim pasją. Uczymy o wodzie, kształtujemy ekologiczne postawy, rozbudzamy ciekawość świata. Niezwykle nas cieszy, że nasi goście to doceniają. Nagroda „Travellers’ Choice 2021” motywuje nas do dalszej pracy. Dziękuję mojemu Zespołowi, który cały rok intensywnie pracował na ten sukces.”

Sukces IX Forum Promocji Turystycznej w Hydropolis