Rekordowe otwarcie roku na lotnisku w Jasionce. 185 tys. pasażerów w pierwszym kwartale

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka /fot. Waldemar Mazgaj

W ciągu trzech pierwszych miesięcy 2023 z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka skorzystało ponad 185 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o 13 proc. w porównaniu z rekordowym pierwszym kwartałem z 2019 roku. Linie Ryanair i PLL LOT cieszą się największą popularnością wśród pasażerów, a najczęściej wybieranym kierunkiem jest Warszawa.

W pierwszym kwartale 2023 roku port lotniczy Rzeszów-Jasionka zanotował wzrost liczby pasażerów o 13 proc. w porównaniu z rekordowym pierwszym kwartałem 2019. Najwięcej pasażerów skorzystało z linii Ryanair – ponad 78 tys. oraz PLL LOT – ponad 46 tys., a prawie 28 tys. osób wybrało czartery. Z kolei najbardziej obleganym kierunkiem z podkarpackiego portu była Warszawa, na tej trasie obsłużonych zostało niemal 46 tys. pasażerów. Natomiast w podróż z i do Londynu udało się niespełna 45 tys. osób.

„Bardzo dziękujemy naszym pasażerom za coraz większe zaufanie i skorzystanie z naszej oferty, co wyraźnie potwierdzają statystyki. W rozpoczętym już sezonie letnim mamy dla nich świetne kierunki i liczymy, że liczby odprawionych pasażerów będą sukcesywnie rosnąć” – mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Lotnisko w Rzeszowie: najlepszy luty w historii portu. Z usług skorzystało 58,6 tys. pasażerów