Rekordowa liczba 100 tysięcy pokoi w hotelach Hilton

archiwum Hilton

Hilton ogłosił, że osiągnął liczbę 100 000 pokoi w regionie Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki.

W regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) obserwowano jednostkowy wzrost na poziomie ponad 20 000 pokoi w ciągu ostatnich trzech lat. Trend ten będzie kontynuowany, gdyż aż blisko 40 000 pokoi znajduje się w budowanych obecnie obiektach, których otwarcie planowane jest na koniec 2020 roku.

Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes ds. rozwoju na region Europy i Afryki w Hilton, powiedział: „Osiągnięcie liczby 100 000 pokoi jest znaczącym krokiem milowym dla nas jako firmy, zwłaszcza biorąc pod uwagę rozpiętość portfolio sieci w regionie Europy i Afryki. Ponad 60 proc. pokoi, z planowanych w ciągu następnych lat projektów, znajduje się już w budowie, co świadczy o tym, że region ten jest niesamowicie dynamiczny i inspirujący dla całej branży.”

Nowości w ramach sieci Hilton:

Dzięki planowanym inwestycjom w ciągu następnych 3 lat podwoi się liczba hoteli Hampton by Hilton i Hilton Garden Inn
W 2016 r. otwarto setny hotel DoubleTree by Hilton w regionie EMEA (DoubleTree by Hilton Madrid Prado)
W 2016 r., w Rejkiawiku otwarto pierwszy hotel nowej marki Canopy by Hilton
Curio – a Collection by Hilton, rośnie w siłę w regionie EMEA, posiadając 16 hoteli już działających lub będących na różnych stadiach rozwoju.

Patrick Fitzgibbon dodał: “W ostatnim dziesięcioleciu wprowadziliśmy na rynek 5 nowych marek, które umożliwiły nam ożywienie wzrostu w różnych segmentach, w tym hoteli średniego poziomu cenowego rozwijanych obecnie w ponad 200 lokalizacjach. Z sukcesem uruchomiliśmy również niepowtarzalną markę Curio, kontynuowaliśmy rozwój naszej flagowej marki Hilton oraz poszerzaliśmy ofertę hoteli luksusowych. Właściciele hoteli naszych marek zostali nagrodzeni najwyższymi w historii wskaźnikami obłożenia w skali całego świata. Przewidujemy, iż w 2017 roku będziemy mogli pochwalić się kolejnymi sukcesami w regionie Europy i Afryki.”

Region EMEA w liczbach:

5 477 nowych pokoi otwartych w 2016 roku – liczba ta pozwoliła osiągnąć poziom 100 000 pokoi w hotelach sieci Hilton
23 384 pokoi otwartych w ciągu ostatnich trzech lat
planowo ponad 11 000 pokoi otworzy się w 2017 (ponad 40 000 do końca 2020 r.)
Łącznie ponad 64 000 pokoi znajduje się w dotychczas ogłoszonych inwestycjach
Około 50 proc.planowanych inwestycji znajduje się w regionie EMEA