Rainbow rusza ze sprzedażą objazdówek na lato 2024. W wakacje 2023 pojechało na nie 110 tys. klientów

rainbow objazdowki autokar

W Rainbow rozpoczęła się sprzedaż oferty wycieczek objazdowych na sezon lato 2024. Przygotowano 80 programów realizowanych autokarami z Polski i 230 wycieczek w wersji lotniczej, również w wersji 7+7.

“Przedsprzedaż wycieczek objazdowych na kolejne lato rozpoczynamy gdy przed nami jeszcze sporo terminów na wrzesień i październik, szalenie popularnych wśród „objazdówkowiczów”, ale już teraz możemy wstępnie podsumować bieżący sezon. W stosunku do lata 2022 już dziś osiągnęliśmy wzrost o ponad 30 proc. Ponad 110 tys. turystów wybrało nasze wycieczki objazdowe. Po stosunkowo trudnych pandemicznych latach dla produktu objazdowego, znowu wchodzimy na szczyt w kategorii „lider objazdów”. Ruch turystyczny wrócił do normalności, a klienci nadal bardzo lubią zwiedzać i uwielbiają nasze programy. Liczymy na to, że kolejny sezon przyniesie nam jeszcze lepsze wyniki” – mówi Marta Góral, Communication Manager Rainbow.

Litwa i Emilia Romania wśród nowości

Oferta wycieczek autokarowych to krótkie wypady na zwiedzanie najpiękniejszych stolic europejskich jak Praga, Wiedeń, czy Budapeszt, ale także wycieczki prezentujące całe regiony i ich historyczne i architektoniczne perełki, najciekawsze miejscowości i najpiękniejsze krajobrazy. W ofercie największe hity ubiegłych sezonów, jak „Włochy Klasyczne” – 10 dni poznawania Włoch – m.in. Wenecja, Florencja, Rzym czy „Chorwacja – Wzdłuż Adriatyku” – z malowniczymi Plitvicami oraz Splitem i Dubrownikiem. Oprócz tego Rainbow zaprasza na zwiedzanie m.in. Rumunii, Skandynawii, Beneluksu, Szwajcarii, Bałkanów czy Bawarii. Nowości to między innymi „Weekend na Litwie”, czy „Emilia i Romania – Nie wszystko złoto co się świeci!” z Rawenną, Bolonią i Ferrarą i z kilkoma dniami na plażowanie.

“W bieżącym sezonie „autokarówki” wybrało prawie 20 tys. osób. To wariant wybierany chętnie przez osoby dysponujące mniejszym budżetem, nielubiące latać, ale też traktujące podróż jako nieodzowny element zwiedzania i wakacji. Mamy wygodną flotę autokarów i świetnych pilotów, a wycieczkę autokarową można rozpocząć w wielu miastach w Polsce bez konieczności dojazdu” – mówi Marta Góral.

Po kilku latach wracają Chiny

Najwięcej jednak, bo prawie 230 wycieczek, Rainbow proponuje na kolejne lato w wersji lotniczej. Połowę stanowi oferta czarterowa, w tym w wersji 7+7, czyli łącząca zwiedzanie z wypoczynkiem. Czarterem Rainbow zabierze klientów między innymi na zwiedzanie Włoch, Grecji, Chorwacji, Macedonii, Bułgarii, Albanii, Turcji, Maroka, Egiptu, Portugalii, Hiszpanii, Cypru, Tunezji i Jordanii. Przewidziano kilka nowości, w tym „Włoskie Napoli” – czyli odkrywanie Neapolu; Tunezja z Algierią – „ Róża Pustyni”, Gruzja w połączeniu z Armenią, czy zwiedzanie Albanii połączone z Grecją. Samolotami rejsowymi obsługiwana jest przede wszystkim egzotyka: Meksyk, Peru, Brazylia, Mauritius, Ekwador, Kolumbia. USA, Kuba, Indonezja i Bali, Japonia, Indie, Tajlandia, Wietnam, Kenia i Chiny. Z bliższych destynacji – Skandynawia, Liban, Azerbejdżan, Gruzja, Szkocja, Anglia. W ofercie rejsówkowej po kilku latach pojawi się więcej programów do Chin, takich jak „Chiny Cesarskie”, czy „Chiny – W krainie złotego smoka”. Więcej turystów nadchodzącym sezonie Rainbow planuje wysłać również na Islandię, do Skandynawii, czy do USA.

Dla turystów, którzy wolą podróżować w bardziej kameralnych grupach – do 25 osób, mieć wyższy standard hoteli podczas zwiedzania, czy specjalne atrakcje, Rainbow ma kilkanaście wycieczek w wersji premium – np. na Sycylii, w Kenii, Turcji, Hiszpanii, Indonezji, Chinach, Egipcie, Jordanii, Emiratach i Izraelu. Dla tych, którzy nie chcą aby program zwiedzania był zbyt napięty i wolą zakwaterowanie w jednym hotelu przygotowano wycieczki w wersji light w Hiszpanii, we Włoszech, w Chorwacji, Albanii, Czarnogórze, Grecji, Maroku, Portugalii, Egipcie, Jordanii, Emiratach i Gruzji. Łącznie to ponad 20 programów.

Wzrost liczby chętnych o jedną trzecią

“W tym sezonie na zwiedzanie w wersji samolotowej wysłaliśmy już o 36 proc. więcej klientów niż rok temu. Klienci chcą z nami odkrywać świat bo wiedzą, że jesteśmy gwarantem znakomitego serwisu i realizacji na najwyższym poziomie. Na wszystkich naszych wycieczkach zapewniamy obsługę kierowców, lokalnych przewodników, oraz pilotów, których wiedza na temat odwiedzanych podczas zwiedzania miejsc jest ponadprzeciętna. W przedsprzedaży jest największy wybór miejsc i terminów, a także zniżki do 800 zł” – mówi Marta Góral.

Oprócz dodatkowych zniżek, dla rezerwujących wycieczki objazdowe w przedsprzedaży, Rainbow przygotował korzyści. Wśród nich Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji TU Europa od 40 zł/os., które pozwala na odzyskanie do 100 proc. poniesionych kosztów związanych z podróżą w przypadku szeregu nieprzewidzianych zdarzeń. Kolejne ubezpieczenie to bezpłatne odwołanie rezerwacji bez podania przyczyny w cenie od 29 zł/os. Pozwala ono odwołać rezerwację bez dodatkowych kosztów do 30 dni przed wyjazdem, a kwota rezerwacji jest przenoszona na voucher do wykorzystania na inną, dowolną imprezę z oferty Lato 2024. Pakiet Pewność niezmiennej ceny natomiast chroni przed wzrostem np. kursów walut czy cen paliwa lotniczego i kosztuje od 29 zł/os. Zaliczka wynosi 15 proc. wartości rezerwacji.