Rainbow: kup u nas tanie bilety na czartery

Rainbow uruchomił nowy system sprzedaży biletów czarterowych wzorowany na liniach lotniczych.

Bilety są dostępne na stronie http://biletyczarterowe.r.pl – można kupić bilety w jedną stronę, na dowolną długość pobytu – jeśli tylko w tym dniu dostępny jest czarterowy przelot w dane miejsce.

Emilia Bratkowska, dyrektor działu marketingu i PR w Rainbow, powiedziała: „Nasze ceny zaczynają się od 99 złotych za bilet w jedną stronę, przewidujemy pulę biletów do sprzedania na same przeloty w każdym z naszych czarterów na sezon letni i wzorujemy nasz system sprzedaży na liniach lotniczych promując pasażerów planujących zakup biletu z wyprzedzeniem – to zupełna nowość na rynku biur podróży w Polsce. Nikt do tej pory nie ma takiego systemu.”

Co więcej, klienci nie muszą się ograniczać tygodniowym cyklem wyjazdów zorganizowanych – ich pobyt może być dowolnie długi, może również zaczynać się w jednym miejscu, a kończyć w zupełnie innym.
W zeszłym roku Rainbow właściwie bez promocji sprzedał ponad 27 tys. biletów lotniczych, w tym roku liczy na wiele więcej ze względu na swoją nową politykę cenową.

Bratkowska dodała: „Dajemy klientom pełną dowolność i elastyczność w planowaniu wakacji, to zupełnie nowa usługa którą docenią ci, którzy lubią samodzielność i realizację własnych planów wakacyjnych podróży” – dodaje Bratkowska. U nas bagaż jest w cenie biletu więc nasze ceny są konkurencją dla tanich przewoźników lotniczych, którzy może cenę wyjściową mają niską, ale opłaty za bagaż wysokie. Klienci zawsze sprawdzają i porównują kilka linii lotniczych i wiemy, że w tych porównaniach wypadamy korzystnie.”

Sprzedaż biletów ruszyła kilka dni temu, ceny zaczynają się od 99 złotych za bilet w jedną stronę na tak zwanych „pustych przelotach” które występują na początku i na końcu każdego sezonu na praktycznie każdym z letnich kierunków. Do krajów w basenie Morza Śródziemnego można kupić bilety już od 500 zł w obie strony (bagaż wliczony w cenę) – np. do Palermo na Sycylii czy do Barcelony na lotnisko Reus. Jeszcze taniej można polecieć nad Adriatyk – przelot do Rijeki z Warszawy to koszt zaledwie 400 złotych za osobę w obie strony z bagażem.