Rafał Szmytke oficjalnie prezesem POT

Od lewej: dyrektor Dominik Borek, wiceminister Andrzej Gut-Mostowy, prezes Rafał Szmytke, minister Kamil Bortniczuk/fot. archiwum POT

Minister sportu i turystyki, Kamil Bortniczuk wręczył dzisiaj Rafałowi Szmytke nominację na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

Przypomnijmy, że podczas posiedzenia 8 kwietnia 2022 roku Rada POT rekomendowała ministrowi Rafała Szmytke, wyłonionego w konkursie na prezesa POT przez kapitułę. Kapituła uznano go za najbardziej odpowiedniego z kandydatów, którzy stanęli do konkursu. Rada POT debatowała w składzie 14 i jednogłośnie zagłosowała za udzieleniem rekomendacji. Dzisiejsza nominacja Rafała Szmytke na stanowisko byłą tylko formalnością.

Rafał Szmytke był prezesem POT przez 10 lat od 2006 roku. 29 stycznia 2016 roku ówczesny minister sportu i turystyki Witold Bańka odwołał go ze stanowiska prezesa POT. Jego następcą został Wojciech Fedyk. Potem organizacją, która odpowiada za promocję turystyczną Polski, kierowali jeszcze: Marek Olszewski, Robert Andrzejczyk i Rafał Szlachta. Średnia zatrudnienia na stanowisku prezesa wynosi więc 1,5 roku (jeszcze jedna osoba wyłoniona w konkursie na prezesa zrezygnowała dzień przed spotkaniem z Radą POT).

Rafał Szmytke jest obecnie prorektorem Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula.

Rada POT rekomenduje Rafała Szmytke na stanowisko prezesa POT