Radisson Blu Resort w Świnoujściu wyróżniony przez BOŚ Bank

archiwum BOŚ

Bank Ochrony Środowiska przyznaje firmom z całej Polski za działania proekologiczne wyróżnienia KLONY. Bank uhonorował 5 firm z Pomorza Zachodniego, w tym spółkę Zdrojowa Invest & Hotels.

Zdrojowa Invest, jako jedyna, otrzymała wyróżnienie za innowacje ekologiczne zastosowanie w Radisson Blu Resort w Świnoujściu. Jest to pierwszy hotel 5-gwiazdowy w Polsce zaprojektowany i budowany od podstaw zgodnie z wytycznymi ekologicznego certyfikatu Leadership in Energy and Environmental Design (LEED). Jedno z wielu rozwiązań to wysoka efektywność armatury sanitarnej i wykorzystanie wody deszczowej do zasilania części toalet. Da to aż 50 proc. oszczędność wody pitnej w stosunku do budynków standardowych.

Szymon Wróblewski, członek zarządu i współzałożyciel holdingu Zdrojowa, powiedział: “Doskonale wiemy jak ważne dla społeczności lokalnej jest minimalizowanie ujemnego wpływu turystyki na środowisko naturalne. W ramach naszej strategii Zdrojowa Eco Friendly korzystamy rozsądnie z zasobów, wyznaczając trendy dla innych hotelarzy.”

Radisson Blu Resort, Świnoujście to 340 luksusowych pokoi i apartamentów z widokiem na morze, restauracje, bary i kawiarnia widokowa na ostatnim 13. piętrze, klub muzyczny ze strefą gier, siłownia, fitness, SPA & wellness oraz największe centrum konferencyjne na Wybrzeżu mogące pomieścić 1 000 osób. Jedną z niecodziennych atrakcji będzie basen infinity edge z barem i tarasem na dachu, położony na wysokości prawie 50 m n.p.m. Planowane otwarcie czerwiec/lipiec 2017.

Zdrojowa Invest jest członkiem IGHP

IGHP