Radisson Blu Resort w Świnoujściu dba o środowisko

archiwum Radisson Blu Resort

Świnoujski Radisson Blu Resort dzieli się pozytywną energią i udostępnia swoim gościom ładowarki do samochodów elektrycznych.

Dbanie o obniżanie emisji spalin, zachęcanie do aktywności fizycznej oraz wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii to tylko niektóre z ekologicznych rozwiązań zastosowanych w jedynym 5-gwiazdkowym hotelu w kurorcie.
Wspierając świadomych ekologicznie kierowców hotel nawiązał współpracę z producentem samochodów marki Tesla. W obiekcie działają obecnie dwa stanowiska pozwalające naładować Tesle w ciągu 3-4 h oraz dodatkowe stanowiska uniwersalne umożliwiające ładowanie większości aut elektrycznych. Co najważniejsze, właściciele samochodów EV mogą korzystać z ładowarek bezpłatnie.

Dodatkowo kierując się troską o strefę uzdrowiskową Świnoujścia do obsługi gości wybrano korporację taksówkową, której elektryczne taksówki umożliwiają wygodne i bezemisyjne przemieszczanie się. W hotelu znajduje się również wypożyczalnia rowerów, dzięki którym turyści mogą poznawać Świnoujście i okolice na dwóch kółkach. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu zainstalowano także samoobsługową stację naprawy rowerów.
W ramach działań proekologicznych Radisson Blu Resort, Świnoujście współpracuje z innowacyjnym dostawcą energii odnawialnej, który rozwija sieć elektrowni wiatrowych i słonecznych. Dostarczana do hotelu energia jest wykorzystywana m.in. do oświetlenia czy ogrzewania.

Renata Sobczyńska, dyrektor ds. komunikacji Radisson Blu Resort, Świnoujście, powiedziała: „W hotelu zastosowano również systemy oświetlenia o wysokiej sprawności, powtórnie wykorzystywana jest energia cieplna w centralach wentylacyjnych oraz z wody basenowej. Należy podkreślić aspekt oszczędności oraz przyszłe korzyści społeczne rozwiązań przyjaznych środowisku. Powyższe działania są dopełnieniem zielonej inicjatywy Think Planet wdrażanej i realizowanej przez wszystkie hotele Radisson Blu na świecie.”