Queen Elizabeth II hotelem w Dubaju

archiwum DCTM

Światowej sławy pasażerski liniowiec, którego historia sięga 5 dekad, od 18 kwietnia jest przycumowany na stałe w Mina Rashid.

PCFC Hotels należące do rządowej korporacji Ports, Customs and Free Zones Corporation w Dubaju przeprowadziło lifting legendarnego liniowca, zmieniając go w obowiązkowy punkt na mapie turystycznej miasta słynącego ze światowej klasy atrakcji.

Otwarcie obiektu to zaledwie pierwszy etap, tzw. miękkie otwarcie, po którym nastąpią kolejne fazy, w których będą udostępniane poszczególne części statku, by pogłębić niesamowite wrażenia przygotowane dla gości, łączące w sobie wszystko to, co stanowiło o splendorze statku z czterdziestoletnią historią. W pierwszej fazie pasażerowie mogą wejść na pokład i skorzystać z wybranych, pięknie odnowionych pokojów i apartamentów, odkryć 5 z 13 zaplanowanych restauracji i barów, i poznać bogatą historię zwiedzając przyległą wystawę poświęconą dziedzictwu QE2.

Hamza Mustafa, prezes PCFC Hotels powiedział: „To, że wreszcie otwieramy QE2 stanowi spełnienie marzeń moich i mojego zespołu. To jeden z najbardziej wyczekiwanych dubajskich projektów. Wiemy, że wiele osób nie może doczekać się, kiedy po raz pierwszy zobaczy statek na własne oczy, albo powróci na pokład jednostki, która w ciągu 40 lat na morzu przyczyniła się do powstania tak wielu wspaniałych wspomnień.

Poświęciliśmy ponad 2,7 miliona roboczogodzin, żeby przekształcić ten legendarny liniowiec transoceaniczny w kompleksową atrakcję turystyczną w jej obecnej postaci. Z dumą przedstawię ją ponownie całemu światu i pozwolę wyruszyć w kolejny fantastyczny rejs w jej wspaniałej karierze. Praca nad tym cudownym projektem była dla mnie prawdziwym zaszczytem. Cieszę się, że mogłem przyczynić się do tego, by nasza „Królowa” spełniła to, co obiecuje jej nowy slogan: „Wciąż tworzymy historię.”

13-pokładowy hotel został dokładnie odrestaurowany. Liniowcowi przywrócono dawną świetność . Udało się zachować tak podziwiane cechy wystroju, jak meble z epoki, doskonałe obrazy czy słynne pamiątki. Oryginalne iluminatory nadają morskiego charakteru wspaniale zmodernizowanym pokojom gościnnym, zaś w kilku oryginalnych restauracjach zachowano dawne nazwy i wystrój. Z jednej strony udało się utrzymać autentyczne elementy statku, z drugiej – wyposażono go w najnowsze technologie.

Do hotelowego lobby przylega wystawa na temat statku QE2, czyli interaktywne muzeum prezentujące statek Królowa Elżbieta II w latach sześćdziesiątych, kiedy była pionierem designu, technologii i stylu życia, a to właśnie te słowa najczęściej padają w opisach miasta, w którym przyszło jej dzisiaj cumować.

Uroczyste otwarcie QE2 odbędzie się w październiku 2018 roku.

www.qe2.com