Qatar już od roku w Warszawie

archiwum Qatar Airways

Jutro minie rok odkąd Airbus A320 linii Qatar Airways wyruszył z międzynarodowego portu lotniczego w Dosze w swój dziewiczy rejs do Warszawy, by po 5 godzinach i 30 minutach lotu wylądować na pasie warszawskiego lotniska imienia Fryderyka Chopina.

Początkowo, w grudniu 2012 roku, rejsy na trasie Doha – Warszawa odbywały się cztery razy w tygodniu, lecz już po dwóch miesiącach ilość ta wzrosła do jednego połączenia na dobę. Trasę obsługuje samolot Airbus A320 wyposażony w miejsca w dwóch klasach: 12 miejsc w Klasie Biznes i 132 miejsca w Klasie Ekonomicznej.
Uruchomienie połączenia lotniczego do Polski w 2012 roku stanowiło część szerszych planów rozwoju na rynku europejskim, zapoczątkowanych w ubiegłym roku przez linie Qatar Airways. Plany te koncentrują się przede wszystkim na identyfikacji zaniedbanych rynków na całym kontynencie europejskim.
Wchodząc na polski rynek, linie Qatar Airways jako pierwsze zaoferowały polskim pasażerom szybkie i wygodne połączenia do licznych punktów docelowych, m.in. na Bliskim Wschodzie, w Azji, Afryce i Australii.