Qatar Airways uznane najlepszą wschodzącą linię lotniczą

archiwum Airbusa

Qatar Airways zostały uznane przez wiodącą firmę konsultingową specjalizującą się w rynku lotniczym – SimpliFlying za najlepszą wschodzącą linię lotniczą w mediach społecznościowych w 2013 roku.

Qatar Airways zostały nominowane, a następnie uznane zwycięzcą w kategorii Najlepsza Wschodząca Linia Lotnicza/Port Lotniczy w Mediach Społecznościowych w ramach 4. edycji dorocznego konkursu Annual Sympliflying Awards, która miała miejsce w Amsterdamie 23 października.
W skład jury SimpliFlying Awards 2013 weszli Raymond Kollau, dyrektor generalny Airlinetrends.com, Robert Patterson, wiceprezes Content and Social Strategy w MMGY Global oraz Rosie Akenhead, dyrektor handlowy w Yelp.com.
Dyrektor generalny SimpliFlying, Shashank Nigam swierdził: „Qatar Airways bez wątpienia plasuje się na samym szczycie ligi, jeśli chodzi o media społecznościowe. Firma zbudowała w ciągu ostatnich kilku lat potężną bazę fanów w mediach społecznościowych, za pomocą angażujących kampanii, takich jak Tweet-a-meet i partnerstwa, takiego jak z FC Barcelona. Bez wątpienia Qatar Airways wyprzedziły konkurencję dzięki innemu myśleniu o marketingu w lotnictwie”.
Qatar Airways korzysta z 14 mediów społecznościowych.