Qatar Airways szturmuje Chiny

Qatar Airways ogłosiły, że od 20 grudnia 2013 r. rozpoczną loty do Hangzhou w Chinach. Samoloty latające bez międzylądowań na trasie z Dohy do Hangzhou, stolicy prowincji Zhejiang, będą kursować cztery razy w tygodniu.

Dyrektor generalny Qatar Airways Akbar Al Baker powiedział: „W tym roku obchodzimy dziesiątą rocznicę uruchomienia lotów do Chin”. Uruchomienie siódmej trasy w Chinach zapewni dodatkowe połączenia pasażerom podróżującym w interesach i w celach wypoczynkowych z Azji, Bliskiego Wschodu oraz krajów Zatoki Perskiej. Zaledwie dwa miesiące po uruchomieniu połączenia z Chengdu, możemy zaoferować naszym pasażerom jeszcze więcej możliwości podróży do Chin poprzez dodatkowe połączenie z Hangzhou.”
Na trasie Doha – Hangzhou będzie kursował supernowoczesny Airbus A330. W samolocie będzie 260 miejsc siedzących, w tym 24 miejsca w klasie Business i 236 miejsc w klasie ekonomicznej.
Qatar Airways rozpoczęły loty do Chin w 2003 roku uruchamiając loty bezpośrednie do Szanghaju, a w ciągu minionej dekady poszerzyły swoją ofertę o Pekin, Guangzhou, Hong Kong, Chongqing oraz Chengdu.