PZOT zbiera pytania dot. nowej ustawy

AG

Organizacja zrzeszająca organizatorów turystyki zwraca się do branży z prośbą o zadawanie pytań dotyczących przepisów, które mają wejść w życie od 1 lipca.

Polski Związek Organizatorów Turystyki chce przygotować w ten sposób materiał na spotkania informacyjne, których organizację zapowiada Ministerstwo Sportu i Turystyki. Członkowie PZOT mają możliwość przekazania swoich wątpliwości i pytań za pośrednictwem organizacji.

Przykłady wątpliwych sytuacji

Jak pisze w piśmie przewodnim ministerstwo, chodzi przede wszystkim o przykłady praktyczne, które mogą być podstawą do stworzenia studiów przypadku do omówienia podczas planowanych spotkań. 

„PZOT od dawna deklarował wsparcie i pomoc przy organizacji tego typu spotkań i szkoleń.  W ramach przygotowania do spotkań opracujemy i przekażemy do MSiT zestaw pytań dot. tej tematyki w tym oczywiście wszystkie pytania jakie uda się nam uzyskać bezpośrednio od Was, członków PZOT„ – napisał Krzysztof Piątek, prezes PZOT.

Szansa na rozwianie wątpliwości

Pytania, zagadnienia i wątpliwości członkowie PZOT mogą zgłaszać do 12 lutego. Na razie MSiT nie podało przewidywanego terminarza spotkań informacyjnych. Powinny jednak one odbyć się rychło z uwagi na to, że Ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych oraz towarzyszące jej rozporządzenia wejdą w życie 1 lipca 2018 r.

Dla branży spotkania informacyjne i przygotowania do nich to okazja do rozwiania wielu interpretacyjnych wątpliwości pojawiających się w związku z przyjęciem nowego prawa. Niektóre z nich sygnalizowaliśmy już na naszych łamach