Przelicznik bagażowy KLM

Najnowsze narzędzie KLM „Baggage Calculator” (kalkulator bagażu), dostępne na stronie klm.pl, błyskawicznie pokaże klientom limit dostępnego bagażu rejestrowanego oraz podręcznego, a także dostarczy informacji na temat niestandardowych przewozów jak sprzęt sportowy, instrumenty muzyczne, czy zwierzęta. Kalkulator wyliczy również dodatkowe koszty nadbagażu, a właściciele kart Flying Blue czy BlueBiz po jednym kliknięciu, dowiedzą się o ich przywilejach związanych z bagażem.

„Kalkulator bagażu” jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy na stronie klm.pl w zakładce „Prepare for travel” (przygotowania do podróży) wybrać „Your baggage” (twój bagaż), a następnie kliknąć „How much baggage can I bring?” (ile bagażu mogę ze sobą zabrać). Po wpisaniu miejsca docelowego i klasy przelotu narzędzie KLM pokaże dostępny limit bagażu (ilość, wagę i wymiary), który możemy ze sobą zabrać bez dodatkowych opłat. Na przykład lecąc z Warszawy do Nowego Jorku klasą ekonomiczną w cenie przelotu możemy nadać jedną sztukę bagażu rejestrowanego o wadze do 23 kg i łącznej sumie wymiarów do 158 cm oraz zabrać na pokład 1 sztukę bagażu podręcznego (o wymiarach maksymalnie 55 x 25 x 35 cm) oraz 1 przedmiot typu torebka damska, teczka, aparat fotograficzny, kamera lub laptop. Bagaż podręczny + akcesorium może ważyć do 12 kilogramów. Praktyczne rozwiązanie pomoże również m.in. skalkulować cenę nadbagażu, a także przedstawi warunki przewozu m.in. sprzętu do nurkowania czy kijów golfowych, rowerów, instrumentów muzycznych, a nawet zwierząt.

Chloe Marchand, dyrektor generalna Air France KLM w Polsce powiedziała: „Analiza ruchu na naszej stronie internetowej pokazała, że już co czwarty pasażer KLM szuka w sieci informacji na temat bagażu. Nasi fani na Facebooku też często pytają o bagaż. Ponieważ limity różnią się w zależności od trasy oraz klasy wykupionego biletu, stworzyliśmy narzędzie, które w jednym miejscu umożliwia szybkie sprawdzenie rozmaitych parametrów bagażu.”