Promocja FlixBusa z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

archiwum FlixBusa

Od 16 do 22 września obchodzony jest Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, a jego zwieńczeniem jest Dzień Bez Samochodu 22 września. Z tej okazji FlixBus przygotował specjalną promocję, która startuje dziś i obejmuje przejazdy od 1 do 28 października. W jej ramach, bilety na połączenia krajowe będą dostępne już od 4,99 zł, a na międzynarodowe – od 19,99 zł.

Dodatkowo, FlixBus daje możliwość przekazania określonej składki – wyliczanej na podstawie liczby kilometrów podróży – na rzecz ochrony środowiska. Dzięki współpracy z organizacją Atmosfair, finansowane są projekty prowadzące do zmniejszania emisji dwutlenku węgla. Obecnie na taki krok decyduje się 6% pasażerów FlixBusa.

Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie,powiedział: „Gdyby zamiast podróży samochodem osobowym, zwłaszcza w pojedynkę, postawić na autobus dalekobieżny, wyprodukowana podczas przejazdu ilość dwutlenku węgla byłaby 4 razy niższa, a w przypadku FlixBusa – nawet 6 razy niższa. Nasze autobusy mają średnio od 3 do 4 lat, muszą spełniać restrykcyjne wymogi jakości i normy Euro 5 lub 6 . Aby zachęcić do zrezygnowania z samochodów osobowych na rzecz transportu publicznego konieczne jest zapewnienie kompleksowej oferty dla pasażerów. Poprzez włączanie coraz większej liczby polskich i zagranicznych miejscowości do siatki połączeń, FlixBus przeciwdziała wykluczeniu komunikacyjnemu oraz promuje transport przyjazny dla środowiska.”