Promocja Egiptu w Polsce będzie prowadzona z Berlina

Jak już WaszaTurystyka.pl pisała (patrz: Egipt likwiduje Biuro ds. Turystyki w Polsce), działalność polskiego biura zostanie tymczasowo zawieszona, a Polska, wraz z trzema innymi rynkami, będzie obsługiwana przez Biuro ds. Turystyki Egiptu działające przy ambasadzie w Berlinie.

W decyzji Egipcjan zaszła jedna zmiana – nie mówią o likwidacji biura, jedynie o zawieszeniu.
Tamer Marzouk z Ambasady Egiptu spotkał się w Warszawie z prezesem PIT Pawłem Niewiadomskim. To pierwsze z jego planowanych spotkań z przedstawicielami branży turystycznej w naszym kraju.

 

Paweł Niewiadomski powiedział WaszejTurystyce.pl: „Spotkanie pokazało, że dotychczasowa aktywność na rynku polskim egipskiego Biura ds. Turystyki w Polsce będzie kontynuowana. Tamer Marzouk okazał się profesjonalnym menadżerem i widać, że stara się naprawić błędy jakie przez ostatnie miesiące zaistniały w komunikacji między ambasadą egipską a polską branżą turystyczną. Chce się spotykać z przedstawicielami naszej branży z touroperatorami. Już w lipcu zaplanował kolejną wizytę w Polsce. Mogę powiedzieć, że zawiało lekkim optymizmem, czekamy na ruch ze strony Egipcjan.”

Działalność warszawskiego biura działającego przy ambasadzie zostaje zawieszona, a nie zamknięta. Promocją na polskim rynku zajmie się wynajęta w tym celu agencja PR. Tamer Marzouk będzie koordynował te działania i co miesiąc przyjeżdżał do Polski. Co najważniejsze dla naszej branży, Tamer Marzouk, potwierdził, że współpraca z nią będzie kontynuowana, Egipt będzie dalej prowadził wspólne działania marketingowe z polskimi touroperatorami, wystawi się też na najbliższych targach TT Warsaw. Jak zapowiada TamerMarzouk, Egipt chce w 2016 roku przyciągnąć 600 tysięcy turystów z Polski, czyli powtórzyć wynik z 2010 roku.