Promocja Brandenburgii na ulicach Warszawy i Poznania

archiwum DZT

Niemiecka Centrala Turystyki wraz z Tourismus Marketing Brandenburg (TMB) w maju przeprowadza kampanię „Sąsiedzi zapraszają” promującą wyjazdy do Brandenburgii.

Brandenburgia jest coraz popularniejszym celem wyjazdów urlopowych Polaków. Oferuje świetne warunki dla aktywnych turystów (szlaki kajakowe, rowerowe, jeździeckie, a nawet 175 km szlak dla rolkarzy), dla miłośników kultury i historii (Poczdam, pałace w Rheinsbergu, Oranienburgu, Lübbenau i Branitz), ale także rodzin z dziećmi (Tropical Island, Biosphäre Potsdam). W ubiegłym roku Polacy byli na czele listy turystów zagranicznych odwiedzających Brandenburgię.

Poczdamski zamek Hohenzollernów Sanssouci znalazł się na reklamach wielkoformatowych, city light oraz na autobusach w Warszawie i Poznaniu. W drugiej połowie miesiąca warszawiacy będą mieli także okazję posłuchać „Koncertów brandenburskich” z ruchomej platformy reklamowej.

Tomasz Pędzik, dyrektor Niemieckiej Centrali Turystyki w Polsce, powiedział: „Wiosenne i letnie weekendy to najlepszy okres na wizytę u sąsiadów. Infrastruktura turystyczna jest świetna, stosunek jakości do ceny trudny do znalezienia gdziekolwiek indziej w Europie. Większość miejsc dysponuje polskojęzycznymi mapami i informatorami oraz polskojęzycznym personelem. Mamy nadzieję, że nasze reklamy zainspirują do poszukiwania informacji o Brandenburgii, a w konsekwencji wizyty. Brandenburgia jest przecież tak blisko, a niemieccy sąsiedzi serdecznie zapraszają.”