Promem na Jarmarki Bożonarodzeniowe we Francji i w Belgii

archiwum DFDS

Wielu Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich, wybiera się w okresie przedświątecznych do kraju. Warto, płynąc promem (np. DFDS Seaways przez Kanał La Manche), odwiedzić jeden z Jarmarków Bożonarodzeniowych na Starym Kontynencie. Pierwszy z nich to jarmark w Brugii. To stolica belgijskiej części Flandrii. Jarmark organizowany jest w centrum Brugii, na pięknym Wielkim Placu otoczonym klimatycznym kamieniczkami. To pamiątka po czasach, kiedy miasto było jednym z najważniejszych ośrodków handlowych w tej części Europy. Dojazd samochodem do Brugii z portu w Dunkierce zajmuje nieco ponad godzinę.
Podobnie jak Brugia, francuskie miasto Lille jest oddalone o zaledwie godzinę jazdy samochodem z Dunkierki. Miasto słynie ze swoich sklepów, muzeów oraz właśnie z Jarmarków Bożonarodzeniowych. Wizyta w Lille to prawdziwa uczta dla wielbicieli francuskiej kuchni. Szczególnie zachwycone będą te osoby, które lubią wina oraz sery, bo straganów z tymi specjałami jest najwięcej.
Gandawa to kolejne historyczne miejsce na mapie bożonarodzeniowych imprez. Położone, podobnie jak Brugia, we Flandrii. Jarmark kusi gości kilkudziesięcioma straganami, wśród których największą popularnością cieszą się te z czekoladowymi ciastkami.
Do belgijskich i francuskich miast można dotrzeć z DFDS Seaways. Przewoźnik promowy oferuje do 44 połączeń na dobę pomiędzy angielskim Dover a portami w Calais oraz w Dunkierce.

Aktualna oferta promocyjnych rejsów znajduje się na stronie: www.dfdsseaways.pl/oferty-specjalne
www.visitbruges.be
www.lilletourism.com
www.visitgent.be