Prawie 19 tys. Polaków poleciało w trzech kwartałach 2023 roku na Malediwy

 

Visit Maledives representatives on a Roadshow in Warsawa
Przedstawiciele Visit Maldives w Warszawie

80 przedstawicieli polskich biur podróży spotkało się 13 listopada w Warszawie z 15 reprezentantami touroperatorów i luksusowych kurortów z Malediwów.

Dużym powodzeniem cieszyły się rozmowy polskich biur podróży z przedstawicielami Malediwów. Ten egzotyczny kierunek zdobywa sobie coraz większą popularność wśród polskich turystów. Do końca września tego roku egzotyczny archipelag odwiedziło już 18 532 naszych rodaków.

“Polska jest na pierwszym miejscu wśród turystów z Europy Środkowo-Wschodniej” – mówi Dhauha Rasheed, z National Tourist Board Malediwów. “Co potwierdzają statystyki. Polski rynek jest jednym z najbardziej obiecujących. Zdajemy sobie sprawę, że duży wpływ na wzrost pobytów był fakt, że byliśmy jednymi z pierwszych krajów, które były w całości otwarte na turystykę w czasie pandemii. Teraz musimy utrzymać zainteresowanie naszym kierunkiem.”

W całym 2019 roku polskich turystów przyjechało prawie 21 tys. W 2021 było już nas 23 596 osób, jak skrupulatnie podaje malediwskie Ministerstwo Turystyki. Malediwy kuszą unikalnie zaprojektowanymi hotelami. Z niemal 1,2 tys. wysp, tylko 200 jest zamieszkanych. Jest tu 178 kurortów. Wyspy przyjęły koncepcję: “Jedna wyspa – jeden hotel”. Między nimi poruszamy się – w zależności od położenia: samolotem, hydroplanem, motorówką albo promem. Ale do niektórych można dotrzeć jedynie hydroplanem. Jak np do Finolhu na atolu Baa.

“Każdy z 26 atoli jest wyjątkowy” – mówi Carolina del Toro, dyrektorka sprzedaży na Europę. “Ale nasz ma najdłuższą plażę. Półtora kilometra śnieżnobiałego piasku. W dodatku na końcu plaży czeka nas wyjątkowy nocleg w luksusowym Bubble Hotelu. Przezroczyste ściany pozwalają podziwiać zachód i wschód słońca, a jego usytuowanie nie zakłóca intymności gości.”

To doświadczenie dostępne jest do 8 rano. Później, mimo klimatyzacji nie da się tam spać. A mimo to nie brakuje chętnych, aby wydać 1200 dolarów za noc pod gwiazdami. Ta cena jest stała. Normalny apartament w tym kurorcie to wydatek 600-1100 dolarów, a noc pod gwiazdami to dodatkowa atrakcja, w których prześcigają się luksusowe hotele. Le Meridien kusi oddzielnymi plażami dla rodzin i par, podczas gdy Holiday Inn Kandooma oferuje darmowe nurkowanie.

Malediwy są także dostępne dla turystów z mniejszym budżetem.

KIymet Alimci prezentuje ofertę Le Meridien Maldives Resort&Spa
KIymet Alimci prezentuje ofertę Le Meridien Maldives Resort&Spa