Pracownicy TMR sadzą drzewka na Chopoku

Nasadzenia w Jasnej
Pracownicy TMR sadzą drzewka na Chopoku/fot. archiwum TMR

Firma Tatry Mountain Resorts wspólnie z Lasami Republiki Słowackiej zorganizowała akcję sadzenia drzewek na wiatrołomach w Jasnej na Chopoku w Niżnych Tatrach.

TMR skierowało do tej akcji swoich pracowników, którzy są obecnie bez pracy, do sadzenia drzewek. Jest to pomysł Igora Rattaja głównego akcjonariusza TMR.

22 pracowników TMR sadziło w czwartek drzewa niedaleko Głębokiej Doliny, między Táľami a Srdiečkom a także w pobliżu stacji Srdiečko – Krupová. Był to pozbawiony obecnie pracy personel kolejek, urządzeń naśnieżających, hoteli, sklepów I restauracji należących do TMR. W dwa dni mają posadzić 1 800 drzew, głównie świerków I jodeł.

Sadzenie drzewek w Jasnej
Nasadzenia na stokach południowych Chopka w NIżnych Tatrach/fot. archiwum TMR

Igor Rattaj powiedział: “Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Nasi ludzie pomogli w odtworzeniu lasu a jednocześnie my mogliśmy im dać zajęcie w czasie, kiedy nasze ośrodki są zamknięte. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż wysyłanie ludzi do urzędów pracy. A i przyroda skorzystała na tym.”
Po nasadzeniach po stronie południowej Chopoka, pracownicy TMR chcą sadzić drzewa również po stronie północnej. Jednak jak podkreślił Matej Hulej, dyrektor stacji Jasna – Z sadzeniem drzew po stronie północnej trzeba jeszcze poczekać ze względu na zalegający te stoki śnieg.