Port w Cezarei otwarty po remoncie

archiwum GoIsrael

Zakończone niedawno gruntowne remonty pozwoliły na odkrycie nowych znalezisk archeologicznych sprzed około 2000 lat, ale także na zrekonstruowanie podziemnego sklepienia, które służy jako nowe centrum dla miłośników zabytków. Pod koniec maja multimedialne centrum historyczne zostało uroczyście otwarte dla zwiedzających.

Port w Cezarei wraz ze swoimi zabytkami, jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Izraelu. Znajduje się tam rzymski teatr, promenada z fortyfikacjami i wieżami widokowymi oraz starożytna synagoga. Trasa zwiedzania wiedzie do ruin pałacu, świątyni Heroda i do najstarszego akweduktu na świecie. budowane w zrekonstruowanych sklepieniach starej Świątyni Heroda, łączy starodawne artefakty z innowacyjną technologią i wprowadza gości w starożytny świat. Wystawa obejmuje historyczne eksponaty znalezione podczas wykopalisk archeologicznych. Pierwszym odkryciem, którego dokonano podczas rekonstrukcji, jest mozaikowa podłoga z czasów rzymskich.

W centrum można również obejrzeć film biograficzny poświęcony królowi Herodowi. Wraz z nowym centrum powstała także nowa promenada wzdłuż murów, pochodzących z epoki krzyżowców.

https://itn.co.il/top-stories/harbor-vaults-at-caesarea-national-park-inaugurated/