Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost odprawił blisko 10 tys. pasażerów w pierwszym kwartale 2023

fot. materiały prasowe

Na lotnisku w Zielonej Górze w marcu 2023 roku odprawiono ponad połowę więcej pasażerów niż w marcu 2019, co oznacza, że lotnisko nie tylko powróciło do stanu sprzed pandemii, ale również poprawiło swoje wyniki. W ciągu pierwszego kwartału przeprowadzono 837 operacji lotniczych, co jest znacznie większą liczbą niż w roku 2019.

Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost kończy pierwszy kwartał 2023 roku z wynikiem blisko 10 tys. pasażerów, czyli znacznie więcej niż w tych samych okresach lat ubiegłych. W marcu 2023 roku lotnisko odprawiło łącznie 2 731 pasażerów, w odniesieniu do tego samego miesiąca 2019 roku było ich o ponad połowę więcej.

W marcu 2023 roku Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost przeprowadził 344 operacje lotnicze, co stanowi wzrost w stosunku do stycznia (213 operacji) i lutego (280 operacji). W ciągu całego pierwszego kwartału na lotnisku w Babimoście zrealizowano 837 operacji lotniczych, co oznacza wzrost o 581 operacji w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku.

Porównując dane pierwszego kwartału 2023 roku z tym samym okresem roku 2019 odnotować można wzrost liczby pasażerów odprawionych w zielonogórskim porcie. Cztery lata temu było ich dokładnie 4 518, w tym roku liczba pasażerów podwoiła się do 9 765.

Wraca połączenie lotnicze pomiędzy Zieloną Górą a Gdańskiem

Od 25 kwietnia PLL LOT będą realizowały kolejne połączenie lotnicze z portu Zielona Góra-Babimost. Tym razem z lubuskiego portu będzie można polecieć do Gdańska. To spore udogodnienie dla mieszkańców tego regionu.

„Przywrócenie połączenia pomiędzy Gdańskiem a Zieloną Górą niesie za sobą wiele korzyści dla pasażerów obu regionów. Rejsy zapewniają mieszkańcom zachodniej części Polski znacznie szybsze dotarcie nad morze, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia rozwoju lokalnej turystyki. Pasażerowie z Trójmiasta i okolic będą mieli natomiast okazję poznać bliżej wyjątkowy region województwa lubuskiego, słynący z niezwykłej przyrody. Połączenie Polski północnej z zachodnią otwiera także wiele nowych perspektyw dla rozwoju biznesu” – powiedział Krzysztof Moczulski, rzecznik PLL LOT.

„Gdańsk to drugi po Warszawie krajowy kierunek lotów z Lotniska Zielona Góra-Babimost. Udostępniamy w ten sposób podróżnym z lubuskiego możliwość szybkiego dotarcia nie tylko do stolicy, ale także do północnej Polski. Z pewnością na połączeniu skorzystają także mieszkańcy Pomorza. Jesteśmy przekonani, że połączenie z Gdańskiem będzie dobrze przyjęte i umożliwi szybkie i komfortowe podróże wakacyjne” – powiedziała Anna Dermont, rzecznik PPL.

Połączenie w obie strony realizowane będzie od 25 kwietnia do 20 października dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki. Rejsy będą odbywały się na pokładzie samolotów Embraer 175. Lot potrwa godzinę.