Port lotniczy w Jasionce rozszerza ofertę dla pasażerów. Otwarto sklep Baltona Ministore i dwie kawiarnie Cavarious

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka /fot. Łukasz Ożóg

Firma Baltona, z 80-letnią tradycją w handlu podróżniczym, otworzyła trzy nowe punkty na lotnisku w Jasionce: sklep Baltona Ministore oraz dwie kawiarnie Cavarious.

Sklep Baltona Ministore, zlokalizowany w strefie Non-Schengen, zajmuje powierzchnię prawie 45m2 i oferuje wybór produktów, w tym kosmetyki, prasę, zabawki, akcesoria podróżne oraz asortyment wyrobów tytoniowych i alkoholowych. W obu strefach odlotów, za kontrolą bezpieczeństwa, Baltona otworzyła kawiarnie Cavarious. Każda z nich zajmuje ponad 110m2 metrów przestrzeni i mieści ok. 50 osób.

„Nasza wieloletnia współpraca z Baltoną daje dziś kolejne efekty w postaci sklepu oraz nowych punktów gastronomicznych, zgodnych z najnowszymi trendami w branży. Dzięki nim zwiększy się komfort podróżnych odlatujących z Rzeszowa do USA, Wielkiej Brytanii czy Irlandii, a także krajów strefy Schengen. To ważne, bo ten rok jest dla Jasionki rekordowy pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Cieszę się, że partnerskie relacje z Baltoną pozwalają nam planować długoterminowy rozwój i wierzę, że przed nami kolejne udane przedsięwzięcia” – mówi Michał Tabisz, wiceprezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

„Bardzo się cieszymy, że to właśnie Jasionka jest jednym z pierwszych lotnisk, na którym uruchamiamy i prezentujemy nasze najnowsze formaty. Nasza bliska współpraca trwa nieprzerwanie od blisko 15 lat, a wsparcie i życzliwość są nam okazywane zarówno w tym całym okresie, jak również w trakcie niemal dwóch miesięcy dynamicznych prac remontowych, które przy funkcjonującym lotnisku w szczycie sezonu zawsze są ogromnym wezwaniem. Dlatego dziękuję za ogromną pracę zarządowi i wszystkim pracownikom lotniska, a także ludziom z Baltony. Projektując nowe miejsca koncentrowaliśmy się na komforcie i wygodzie podróżujących” – dodaje Jacek Sak, wiceprezes Baltony.

Otwarcie nowych punktów na lotnisku Rzeszów-Jasionka to jedno z tegorocznych działań Baltony. Firma w kwietniu wprowadziła swoje punkty w porcie w Radomiu, planuje również ponowne otwarcie takich miejsc w Zielonej Górze i Poznaniu.