Ponowne otwarcie Mölltaler Gletscher 22 maja

Pod koniec maja można poszusować na Lodowcu Mölltaler
Lodowiec Mölltaler/fot. archiwum TMR

Ośrodek narciarski Mölltaler Gletscher w austriackiej Karyntii ponownie otwiera swoje podwoje. Na stokach czekają na narciarzy ponad 3 metry śniegu.

Mölltaler Gletscher na jedynym lodowcu w Karyntii wznowi swoją działalność już 22 maja 2021 roku, kiedy to ośrodek otworzy swoje bramy zarówno dla narciarzy rekreacyjnych, jak i dla profesjonalnych klubów sportowych.

Ponowne otwarcie ośrodka jest reakcją na zapowiadane łagodzenie obostrzeń przeciwpandemicznych, zwłaszcza dotyczących możliwości zakwaterowania i innych usług, które są kluczowe dla gości przybywających z daleka.

Max Gottfried, dyrektor ośrodka, powiedział: „Dziś mamy na lodowcowych stokach 3 metry śniegu, co w połączeniu ze stabilną pogodą gwarantuje fantastyczne warunki narciarskie. Postaramy się tak dostosować działalność ośrodka, aby w jak największym stopniu zaspokoić oczekiwania narciarzy i zapewnić im wspaniałe doznania z jazdy na nartach przez wiele kolejnych tygodni. Miłośnicy turystyki pieszej także mogą nacieszyć się wspaniałymi widokami na okoliczne trzytysięczniki, lub po prostu delektować się kawą na tarasie panoramicznej restauracji Eissee“.

Narciarze będą mieli do dyspozycji kolejkę linowo-terenową Mölltaler Gletscher Express, gondolę Gondelbahn Eissee, 6-osobową kanapę Gletscher Jet lub 2-osobową kanapę w zależności od aktualnych warunków śniegowych. Otwarte będą trasy Schareck 1, 2, 3.

Sprytna Sezonówka PREMIUM 2020/21, którego ważność wygasa 9.5.2021. Już tylko do 30 kwietnia 2021 r. można wykorzystać kupon, dzięki któremu ważność Sezonówki zostanie przesunięta na sezon zimowy 2021/22. Kupon dostępny jest na koncie Gopass. Już od 22 maja 2021 r. będzie można szusować na lodowcu w Karyntii ze Sprytną Sezonówką PREMIUM 2021/22.

Ofertę przeniesienia ważności Sezonówek otrzymali również posiadacze lokalnych Sprytnych Sezonówek: Jasna & Tatry Wysokie, Szpindlerowy Młyn oraz Szczyrk 2020/21. Po uiszczeniu dopłaty w zależności od ilości dni spędzonych na nartach w minionym sezonie zimowym, także mogą otrzymać Sprytną Sezonówkę PREMIUM 2021/22, która obowiązuje we wszystkich ośrodkach TMR w Austrii, na Słowacji, w Czechach i Polsce.

Do 30 czerwca 2021 r. obowiązuje w ośrodku Mölltaler Gletscher sezonowy TopSkiPass 2020/21 Kärnten/OstTirol.

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center