Polskie Hotele Niezależne włączyły się do akcji „Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy”

fot. archiwum PHN

Hotele należące do Grupy Polskie Hotele Niezależne włączyły się w ogólnopolską akcję „Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy”, której inicjatorem jest Caritas i Polski Holding Hotelowy.

Elżbieta Lendo, prezes Polskich Hoteli Niezależnych, powiedziała: „W naszej Grupie pracuje mnóstwo wrażliwych i zwyczajnie dobrych ludzi, których nie trzeba prosić dwa razy. Na zaproszenie do akcji „Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy”, momentalnie odpowiedziało wiele naszych obiektów, które rozumiejąc traumę uchodźców z Ukrainy, postanowiły przygotować w ramach prawosławnych Świąt Wielkiej Nocy, śniadanie wielkanocne dla Ukraińców.”

Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, dodał: „Cieszę się, że Grupa Polskie Hotele Niezależne przyłączyła się do akcji „Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy” i wspólnie z Caritasem i z nami będzie zapraszać gości z Ukrainy do swoich obiektów i hoteli. To pokazuje solidarność naszej branży, która udowadnia, że ma wielkie serce, dając naszym gościom możliwość przeżywania tego dnia w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze. Gorąco zachęcam pozostałych hotelarzy i restauratorów do dołączenia do tego projektu”.

Elżbieta Lendo podkreśliła: „To nie pierwsza pomoc, jaką dla Ukrainy udzielają nasze hotele. Poza niezwykle ważną możliwością zakwaterowania i wyżywienia, z dumą obserwujemy lokalne akcje jak koncert charytatywny „Świat gastronomii dla Ukrainy” w hotelu Haston City we Wrocławiu, koncert „Uśmiech dla Ukrainy” w hotelu MCC Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim, zbiórkę na szeroką skalę i dostarczanie dla domów dziecka i szpitali polowych na Ukrainie środków medycznych i żywności w Hotelu Stay inn w Gdańsku, przekazanie przychodu z noclegów podczas konferencji Kobieta Hotelarz w Willa Port w Ostródzie na rzecz Ukrainy, i wiele innych podobnych akcji w pozostałych hotelach Grupy.
Dzisiaj Ukrainki i Ukraińcy, z daleka od często zniszczonych domów, rozdzieleni z najbliższą rodziną, przyjaciółmi, bez gwarancji powrotu do normalności, obserwują przygotowania Polaków do świąt. To jest dla nich wyjątkowo trudny czas. Nie możemy stanąć obojętnie wobec bólu, trosk i wzruszeń. Z poczucia odpowiedzialności ale i potrzeby pokazania czym jest prawdziwa polska gościnność, chcemy zaprosić Ukraińców do naszych stołów, dać Im namiastkę świąt niosących jakże ważne dla Nich przeslanie: nadzieję.”

Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy organizowane jest w partnerstwie Caritas Polska wraz z Polskim Holdingiem Hotelowym, a Polskie Hotele Niezależna przyłączają się do tej akcji. Hotele i obiekty, które biorą w niej udział, przygotowują w ramach swoich możliwości, w dniu 24 kwietnia, w którym przypada prawosławne Święto Wielkiej Nocy, śniadania dla uchodźców z Ukrainy, przyrządzane wg. ukraińskich tradycji. Nie zabraknie barszczu ukraińskiego, wigilijnej paschy ale też płynących z serc życzeń jak najszybszego zakończenia wojny na Ukrainie.

Śniadanie Wielkanocne dla Ukraińców w hotelach PHH