Polski Bon Turystyczny wspiera branżę w sezonie zimowym

City breaki i świąteczne kiermasze, rodzinne wypady w poszukiwaniu prawdziwej zimy, Nowy Rok na stoku i aktywne ferie – najbliższe miesiące to doskonały czas na wypoczynek, a dla przedsiębiorców z branży turystycznej, wbrew temperaturom za oknem, jeden z najgorętszych sezonów w roku.

Do tej pory do przedsiębiorstw turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, które przyjmują płatności Polskim Bonem Turystycznym trafiły już blisko 3 mld zł. A to jeszcze nie koniec, bo dzięki przyjętej we wrześniu tego roku nowelizacji ustawy o Polskim Bonie Turystycznym ze świadczenia można korzystać aż do końca marca 2023 r.

Przedłużenie terminu obowiązywania programu jest dodatkowym wzmocnieniem ekonomicznym krajowej branży turystycznej, szczególnie sektora małych i średnich przedsiębiorstw, których sytuacja ekonomiczna nie powróciła do okresu sprzed restrykcji obowiązujących w okresie stanu zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii i którym konflikt w Ukrainie dodatkowo utrudnił odbudowę ruchu turystycznego. To kolejne 4 miesiące, podczas których mogą przyjmować płatności bonem i zachęcić turystów, aby to właśnie u nich spędzili malownicze zimowe miesiące i początek wiosny.

Warto pamiętać, że nadal jest grupa osób, która nie skorzystała z przysługującego im świadczenia lub nie wykorzystała w całości przysługujących środków i właśnie teraz chętnie dofinansuje w ten sposób zimowy wypoczynek. Osoby posiadające aktywny bon turystyczny mogą wykorzystać go na wiele sposobów. Turyści coraz chętniej korzystają z możliwości krótkich, spontanicznych wycieczek i eksploracji lokalnych atrakcji.

Na taki wyjazd mogą wybrać się w ostatniej chwili i już na miejscu zapłacić bonem lub dopłacić do zorganizowanego wypoczynku swoich pociech. Muszą jednak wiedzieć, że w najbliższej okolicy mają dostępną ofertę atrakcji, wycieczek lub zimowisk, z których mogą skorzystać wspierając bonem wyjazdowy budżet.

Oczywiście listę podmiotów i organizatorów turystycznych specjalizujących się w turystyce rodzinnej, dziecięcej i młodzieżowej można znaleźć na stronie Polskiego Bonu Turystycznego lub na mapie podmiotów turystycznych wyróżnionych przez Polską Organizację Turystyczną Certyfikatem Dobrych Praktyk, jednak to również ostatni moment na zmobilizowanie sił samych przedsiębiorców i przygotowanie specjalnych ofert i pakietów, które pozwalają turystom łatwo znaleźć odpowiednią dla siebie formę wypoczynku i wykorzystać bon turystyczny.

Ci, którzy wcześniej nie zdecydowali się na dołączenie do programu nadal mogą to zrobić i trafić do prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną bazy podmiotów przyjmujących płatności bonem. Bo nawet jeśli program kończy się 31 marca 2023 roku to oznacza to tylko tyle, że jest to ostateczny termin na opłacenie usługi lub zaliczki za usługę turystyczną, a z opłaconej oferty można skorzystać także później.

Polskim Bonem Turystycznym można płacić za usługi hotelarskie, jednodniowe wycieczki, wejścia do parków rozrywki i atrakcji turystycznych bez konieczności noclegu, ale także za zorganizowany wypoczynek dzieci i młodzieży jak obozy, kolonie czy zielone szkoły. Wydłużenie programu stwarza możliwość jego pełnego wykorzystania przez większość osób uprawnionych.

Wszystkie informacje dotyczące programu oraz mapa obiektów przyjmujących płatności Polskim Bonem Turystycznym są dostępne na stronie internetowej bonturystyczny.polska.travel.

Artykuł sponsorowany 

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center