Polska najlepszym kierunkiem dla branży MICE

archiwum POT

Polska zdobyła nagrodę The Best MICE Destination 2019, przyznawaną przez najważniejszy magazyn branży turystyki biznesowej w Holandii – MICE & Business Travel.

Jest to najważniejsze wyróżnienie dotyczące turystyki MICE w całym Beneluksie. Do nagrody poza Polską nominowane były także Francja i Irlandia Północna.

Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, powiedziała: To co zdecydowało o naszym zwycięstwie, to nowoczesna baza hotelowa, liczne obiekty konferencyjne i wystawiennicze, obiekty unikatowe, dobra infrastruktura komunikacyjna, a także organizacje i firmy gotowe do profesjonalnej obsługi spotkań biznesowych o różnej skali.”

Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 9 września podczas targów Business Traveler & MICE zorganizowanych przez redakcję magazynu w amsterdamskim hotelu Corendon.

Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, dodał: „Polska dysponuje wszystkimi aktywami do intensywnego rozwoju branży spotkań i przyciągania większej liczby międzynarodowych wydarzeń o każdej skali. Nie byłoby tego sukcesu gdyby nie ciężka praca naszego ośrodka w Holandii i działającego w strukturach POT Poland Convention Bureau.”