Polska Izba Turystyki wspiera „Rok Kobiet w Turystyce”

Po ogłoszeniu projektu „Rok Kobiet w Turystyce” pod koniec 2021 roku wiele osób z branży turystycznej miało mieszane odczucia odnośnie do tej inicjatywy. Jednak już po pierwszych spotkaniach z cyklu „Akademia Liderek” zebrano sporo pozytywnych opinii od uczestniczek.

Uczestniczki najczęściej w swoich opiniach wskazywały na inspiracje, motywacje do dalszego działania i wsparcia merytorycznego, które otrzymały podczas spotkań.

„Spotkanie z innymi kobietami i porównanie doświadczeń. Słuchanie Liderek. Wsparcie merytoryczne i słowa, które padły, a zostaną we mnie na długo”.

„Spotkanie kobiet z jednej branży, rozpoznanie naszych potrzeb i problemów, mnóstwo nowych pomysłów do realizacji, dalsza motywacja do pracy w tej branży”.

„Na warsztaty przyjechałam z ciekawości. Pomimo wieloletniej pracy w turystyce, dopiero od niedawna szukam dla siebie inspiracji w wydarzeniach takich jak te. Tak naprawdę nie wiedziałam czego oczekiwać od warsztatów, ale najbardziej przemówiła do mnie autentyczność. Wieloletnia praca na stanowisku z kategorii “lepka podłoga” i wypowiedziane na głos to, co od jakiegoś czasu kotłuje się w głowie jeszcze bardziej, utwierdziło mnie w przekonaniu, że potrzebuję zmiany”.

„Akademia Liderek” – kolejne warsztaty już we wrześniu

W branży turystycznej jest sporo Kobiet Liderek, które mogą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz być inspiracją dla innych, nie tylko kobiet. Cała branża pozytywnie odbiera projekt „Rok Kobiet w Turystyce”, o czym świadczy fakt, że organizowane są kolejne spotkania w całej Polsce, a dla zgłaszających się pań tworzone są listy rezerwowe, gdyż ilość miejsc niestety jest ograniczona.

Już we wrześniu szykują się kolejne warsztaty „Akademii Liderek”, które odbędą się w Gdańsku i Krakowie. Tym razem patronat nad tymi wydarzeniami obejmie Polska Izba Turystyki. Inicjatorem spotkania w Krakowie jest Stowarzyszenie “Konferencje i Kongresy w Polsce”, które również objęło swoim patronatem warsztaty w stolicy Małopolski.

„Dostrzegamy, że Projekt jest ważny dla członkiń naszej organizacji, dlatego chcemy go wspierać. Kobiety stanowią ważną część branży turystycznej i mogą wnieść sporo pozytywnych wzorców. W Izbie mamy wiele kobiet Liderek – Annę Jędrochę (członek rady PIT), Barbarę Czerwińską – Albin (prezes OTDIM PIT), które stały się ambasadorkami wydarzenia, Gabrielę Mańka (właścicielkę firmy Rego Bis, będącej w czołówce touroperatorów w Polsce) czy też Katarzynę Turosieńską (prezes OP PIT), która obecnie prowadzi bardzo intensywną kampanię wspierającą turystykę Podlasia” – powiedział Dariusz Wojtal, wiceprezes Polskiej Izby Turystyki.

Pomysłodawczynią Roku Kobiet w Turystyce jest Wiola Samborska, dyrektorka “Hydropolis” Centrum Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu. Inicjatorami i organizatorami Roku Kobiet w Turystyce oraz “Akademii Liderek” są: “Hydropolis” Centrum Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu oraz portal WaszaTurystyka.pl.

Akademia Liderek Turystyki w Poznaniu