Polska Grupa Uzdrowisk – start turnusów NFZ

Wracają turnusy NFZ w uzdrowiskach
Wielka Pieniawa w Polanicy Zdrój/fot. archiwum PGU

W drugiej połowie czerwca Polska Grupa Uzdrowisk wznowi działalność kompleksów uzdrowiskowych dla gości korzystających z kuracji w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Wszyscy pacjenci, którzy są kierowani na leczenie uzdrowiskowe, będą badani w kierunku COVID-19.

Uzdrowiska Kłodzkie w drugiej połowie czerwca oczekują blisko 800 gości, którzy rozpoczną swoje pobyty w ramach NFZ. Kuracjusze zostaną przyjęci do większości obiektów wchodzących w skład największego zespołu uzdrowiskowego w Polsce. Przygotowane są obiekty Wielka Pieniawa, Korab, Szarotka, Carmen w Polanicy Zdrój. Jan Kazimierz A i B, Moniuszko w Dusznikach Zdroju. W Kudowie na gości czekają Zacisze, Polonia, Zameczek, i Koga.

W Uzdrowisku Połczyn na Pojezierzu Drawskim pierwsze turnusy NFZ rozpoczną się 18 czerwca w Domu Zdrojowym Gryf oraz Sanatorium Podhale, gdzie zostanie przyjętych ponad 500 gości. 23 czerwca Uzdrowisko Cieplice przywita ponad 250 osób oraz kilkadziesiąt gości komercyjnych, którzy będą mogli korzystać z nowej sali gimnastycznej i restauracji, zmodernizowanych w okresie zamknięcia uzdrowisk. Uzdrowisko Świeradów z kolei zostanie otwarte dla goście ze skierowaniami NFZ od 1 lipca, gdzie ponad 250 kuracjuszy oraz pacjentów będzie moglo skorzystać z pobytów.

Badania w kierunku Covid-19 i bezpieczeństwo

Wszyscy pacjenci, dysponujący skierowaniem NFZ na leczenie uzdrowiskowe w uzdrowiskach PGU, otrzymają zlecenie na wykonanie badań w kierunku koronawirusa. Materiały do wykonania badań będą pobierane w mobilnych punktach drive-thru, na 6 dni przed planowanym rozpoczęciem leczenia. Wykonanie testu będzie bezpłatne, a sfinansuje je Narodowy Fundusz Zdrowia.
W trosce o bezpieczeństwo swoich gości i kuracjuszy, Polska Grupa Uzdrowisk wdrożyła specjalne, dodatkowe procedury we wszystkich uzdrowiskach grupy, które pozwolą na realizację bezpiecznych pobytów uzdrowiskowych.

https://uzdrowiska-pgu.pl/bezpieczenstwo