Polscy blogerzy zwycięzcami w Chorwacji

AG

Agnieszka i Wojciech Tyluś, autorzy blogu crolove.pl zostali zdobywcami nagrody Grand Prix w tegorocznym konkursie Golden Pen, organizowanym przez przez Chorwacką Wspólnotę Turystyczną.

Nagrody Zlatnej Penkali (Złotego Pióra) przyznawane były w tym roku juz po 12. Pomysłodawcą nagradzania dziennikarzy z całego świata za materiały promujące wypoczynek w Chorwacji był przed laty Bojan Baketa, dyrektor Narodowego Ośrodka Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji w Polsce. Pomysł się przyjął i nagrody każdego roku przyznawane są w innym mieście. W tym roku po raz pierwszy gospodarzem gali był Split i Wspólnota Turystyczna Województwa Splisko-Dalmatyńskiego.
Impreza odbywała się w podziemiach dawnego pałacu Dioklecjana. Obecna była na niej – oprócz nagrodzonych dziennikarzy – czołówka branży turystycznej Chorwacji: z wiceministrem turystyki Robertem Pauletićem, dyrektorem Wspólnoty Turystycznej Chorwacji Ratomirem Ivičićem, dyrektorem Wspólnoty Turystycznej Województwa Splicko-Dalmatyńskiego Joško Stellą, dyrektorami ośrodków w różnych krajach.

Minister Robert Pauletić powiedział m.in.: “Chodzi o nagradzanie tych dziennikarzy, którzy nie tylko piszą o Chorwacji, ale potrafią przekazać pasję, tradycję, serce Chorwatów. Którzy pokazują autentycznośc i oryginalność naszego kraju i którzy pokazują Chorwację, jako cel wyjazdów turystycznych.”

Dyrektor Joško Stella dodał m.in.: “Miło mi jest gościć w tych satrożytnych murach bohaterów imprezy liczącej juz dwanaście lat tradycji. Split to serce Dalmacji, Dalmacja to serce Chorwacji a dziennikarze piszący o nas to najlepsi ambasadorowie Chorwacji na świecie.”

Dziennikarzy i blogerów nagradzano w dwóch głownych kategoriach. Przyznano 12 wyróżnień za materiały prasowe autorom z: Austrii, Belgii, Holandii, Niemiec, Rosji, Słowenii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch a także siedem wyróżnień dla dziennikarzy telewizyjnych i blogerów dla autorów z: Belgii, Czech, Holandii (2), Niemiec, Szwecji i Wielkiej Brytanii.
Grand Prix Golden Pen w kategorii blogerów otrzymało małżeństwo z Lublina, prowadzące od kilku lat blog crolove.pl.
Gospodarze i goście bawili się później w jednej z restauracji w portowej dzielnicy Splitu.

{gallery}3697{/gallery}