POLREGIO: pociągi na Puchar Świata były pełne

archiwum POLREGIO

Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO uruchomiły cztery dodatkowe połączenia z Zakopanego do Krakowa z okazji Pucharu Świata w skokach narciarskich, który odbył się 27 i 28 stycznia. Tylko z pociągów specjalnych skorzystało ponad tysiąc podróżnych.

Oprócz dodatkowych składów w podwójnym zestawieniu, które kursowały z Zakopanego do Krakowa w sobotę i w niedzielę, POLREGIO wzmocniło dodatkowymi elektrycznymi zespołami trakcyjnymi pociągi kursujące w stałej ofercie. Odpowiednio wcześniej przygotowany rozkład jazdy wraz z konkurencyjną ceną za przejazd sprawiły, że tylko w pociągach specjalnych POLREGIO przewiozło blisko 1050 pasażerów.

Na stacji Zakopane pracownicy POLREGIO monitorowali sytuację na bieżąco reagując na zwiększone zainteresowanie przejazdami z Zakopanego w kierunku Krakowa. Wyjazd pasażerów z Zakopanego odbywał się płynnie i bez zakłóceń. Przewozy Regionalne były jedynym przewoźnikiem, który obsługiwał wszystkie stacje i przystanki pomiędzy tymi miastami (poza Rabką-Zdrojem, gdzie podwójny skład był zbyt długi względem peronu ).

Andrzej Siemieński, dyrektor Przewozów Regionalnych Oddziału Małopolskiego, powiedział: “Jesteśmy zadowoleni z zainteresowania jakim cieszyły się nasze pociągi specjalne. To dowód na to, że dobrze przygotowana oferta zbudowana na wieloletnim doświadczeniu w obsłudze trasy do Zakopanego jest dla pasażerów atrakcyjna. To również efekt dobrej współpracy m.in. z PKP Intercity i PKP Polskimi Liniami Kolejowymi. Pasażerowie szczególnie docenili fakt pomocnej obsługi dostępnej na stacji Zakopane oraz to, że oferta POLREGIO dostępna jest na największej liczbie stacji
i przystanków pomiędzy stolicą Małopolski i stolicą Podhala. To ważny element w okresie wzmożonego ruchu turystycznego.”