Polonus uruchamia kursy na Słowację

archiwum PKS Polonus

PKS Polonus uruchamia 18 grudnia połączenie na trasie Polska – Słowacja. Autobusy PKS Polonus będą kursowały z Warszawy, przez Zakopane, aż do Tatralandii. o To pierwsze w kraju i jedyne bezpośrednie połączenie autobusowe między Warszawą a zimową stolicą Słowacji. Koszt biletu na całej trasie to 90 zł przy czym z Warszawy do Zakopanego podróżni dojadą z PKS Polonus już za 50 zł.
Autobus z Warszawy do Tatralandii, rozpoczynający trasę na Dworcu Zachodnim, aktualnie kursować będzie w piątki i soboty raz dziennie, o godz. 22:30, zaś w okresie wakacyjnym – przez cały łtydzień.
Bilety można będzie kupić w 60-dniowej przedsprzedaży na stronie www.pkspolonus.pl oraz w punktach sprzeda¿y agencyjnej Polonus w całym kraju już od 10 grudnia 2015.

Andrzej Padziński, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju PKS Polonus, powiedział: “Uruchomienie w przeddzieñ ferii zimowych trasy z Polski na Słowację, prowadzącej przez górskie kurorty, nie jest przypadkowe. Grudzień to początek sezonu narciarskiego i wzmożonej turystyki świątecznej. Jesteśmy przekonani, że nowy kierunek będzie cieszyć się ogromnym powodzeniem, choćby dlatego, że PKS Polonus jest pierwszym przewoźnikiem autobusowym, który wprowadził
do stałego rozkładu jazdy bezpośrednie połączenie między Warszawą a Tatralandią. Brak kosztów dodatkowych, związanych z opłatami za autostradę w przypadku podróży samochodem, jak też kurs bez konieczności przesiadek to dla amatorów sportów zimowych i miłośników Tatr ogromne ułatwienie i tym samym podniesienie komfortu podróży.”

Nowy kurs PKS Polonus prowadził będzie przez: Radom, Kielce, Kraków
i Myœlenice oraz przez znane i lubiane przez turystów ośrodki narciarskie – Białkę i Bukowinę Tatrzañską, Zakopane, Stary Smokowiec, aż do słowackiego Liptowskiego Mikulasza. Trasa została podzielona na trzy główne odcinki, a koszt biletu wynosi odpowiednio (bez uwzględnienia ustawowych zniżek): 50 zł, 80 zł i 90 zł:
* Warszawa – Zakopane (8h10 min): godz. 22:30 – 6:40, /50 zł/
* Warszawa – Zakopane – Tatrzańska Łomnica/ Stary Smokowiec (9h30 min): godz. 22:30 – 8:00 /80 zł/
* Warszawa – Zakopane – Liptowski Mikulasz (11h25 min): godz. 22:30 – 9:05 /90 zł/
Kurs powrotny z Tatralandii do Warszawy (Dworzec Zachodni) realizowany będzie – początkowo w soboty i niedziele, a w okresie wakacyjnym przez cały tydzień – o godz. 19:00, z planowym przyjazdem do Warszawy o godz. 5:20:
* Liptowski Mikulasz – Warszawa (10h20 min): godz. 19:00 – 5:20
* Tatrzańska Łomnica/ Stary Smokowiec – Warszawa (9h35 min): godz. 20:15 – 5:20
* Zakopane – Warszawa (7h50 min): godz. 21:30 – 5:20