Polacy uratują sezon turystyczny w Chorwacji? [PODCAST #19]

podcast Agnieszka Puszczewicz Chorwacja

W Chorwacji nigdy nikt nie miał wątpliwości, że opłata turystyczna powinna funkcjonować. Turystyka jest dla Chorwatów wspólnym dobrem. Są świadomi, że bez środków z opłaty turystycznej promocja będzie dużo uboższa i wszyscy na tym stracą – mówi nam Agnieszka Puszczewicz, dyrektorka Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.

W lipcu tego roku Chorwację odwiedziło więcej Polaków niż w rekordowym roku 2019. Już w ubiegłym roku Polska znalazła się na trzecim miejscu wśród krajów źródłowych, więcej od Polaków odnotowano tylko turystów z Niemiec i Słowenii. Dla Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej i dla chorwackiego ministerstwa turystyki, Polska jest bardzo ważnym rynkiem.

Turystyka po covidzie zmieniła się, goście mają większe wymagania, zmieniły się ich potrzeby i pracujemy nad tym, by przedstawiać im nowe, ciekawsze produkty turystyczne zaspokajające jego wymagania – mówi w podcaście portalu WaszaTurystyka.pl, Agnieszka Puszczewicz.

RSS https://feeds.acast.com/public/shows/6061d42357ed335bef3b2883

Spotify https://open.spotify.com/show/3kJhLEovsVHpwwrLJ6vG0v

Patreon: https://www.patreon.com/waszaturystyka

Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9mZWVkcy5hY2FzdC5jb20vcHVibGljL3Nob3dzLzYwNjFkNDIzNTdlZDMzNWJlZjNiMjg4Mw

Apple Podcasts: https://apple.co/31LUJ5A

Stitcher: https://www.stitcher.com/show/waszaturystykapl-podcast