Polacy polubili first minute

AG

Z danych najnowszego raportu CBOS pt. „Wyjazdy wypoczynkowe Polaków w 2014 roku i plany na rok 2015″ wynika, że w tym roku 58 proc. Polaków planowało odpoczynek poza domem. Jest to o 6 punktów procentowych więcej niż w roku poprzednim.

Poza ceną, oferty first minute, zachęcają wczasowiczów dostępnością miejsc na wszystkie wycieczki, a także nieograniczonym wyborem dowolnego zakwaterowania. Bez względu na to, czy szukamy studia dla pary, kilkupokojowego zakwaterowania czy luksusowego apartamentu, to mamy pewność, że wszystkie opcje są jeszcze dostępne. Te oferty mogą być równie tanie jak te z ostatniej chwili, z tą różnicą że wyboru nie podejmuje się pod presją czasu. W przypadku ofert last minute wybór jest ograniczony – pozostają warunki noclegowe, które wcześniej nikogo nie zainteresowały. Wcześniejsze rezerwacje wycieczek w biurach podróży wiążą się także z możliwością wyboru dowolnego rodzaju transportu do miejsca docelowego. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość spłaty wycieczki w ratach, ponieważ biura nie oczekują wpłacenia od razu całej kwoty.

Wyjazdy na zagraniczne kursy językowe – wcześniej znaczy taniej
Ze wczesnymi rezerwacjami zagranicznych kursów językowych wiążą się przede wszystkim niższe opłaty za sam kurs, a także za bilety lotnicze. Równie istotny jest komfort psychiczny wynikający z tego, że można spokojnie zaplanować podróż i odpowiednio się do niej przygotować, co ma ogromne znaczenie w przypadku dłuższego pobytu poza rodzimym krajem. Na dłuższy pobyt za granicą składa się przede wszystkim coraz popularniejszy wśród młodych osób „gap year”, czyli okres, w którym przerywa się dotychczasowe zajęcia na rzecz wyjazdu za granicę w celach edukacyjnych – w przypadku zagranicznych kursów językowych. Również firmy organizujące zagraniczne kursy językowe dają możliwość ich opłacenia w ratach.

Piotr Majdan, Country Manager Education First w Polsce, międzynarodowej firmy specjalizującej się w organizacji zagranicznych kursów językowych, powiedział: „W Europie wakacyjne wyjazdy kupowane z rocznym wyprzedzeniem są standardem. Osoby, które decydują się na ich wcześniejsze zamawianie, mogą liczyć na specjalne upusty. W przypadku zagranicznych wyjazdów na kursy językowe z Education First można skorzystać z różnego rodzaju zniżek, jeśli dana osoba zdecyduje się na nie do końca września. Zaliczają się do nich upusty do 500 złotych za wyjazd ze znajomym, za kursy feryjne czy nawet 15 proc. zniżki dla stałych klientów. Wcześniejsze rezerwacje to nie tylko tańsze kursy, ale też tańsze bilety lotnicze. Pracownicy, którzy mogą swobodnie wybrać terminy urlopów, a także licealiści oraz studenci, dzięki wakacjom mają możliwość wybiegania w przyszłość, rezerwowania wyjazdów wcześniej i czerpania z tego korzyści pieniężnych.”

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center