PLL LOT zwiększa liczbę rejsów na trasie Poznań-Warszawa

fot. LOT

Linie Lotnicze LOT ogłosiły zwiększenie liczby rejsów na trasie Poznań-Warszawa. Wprowadzają dodatkowe loty i oferują blisko 25 połączeń tygodniowo.

LOT zareagował na rosnące zainteresowanie podróżnych z Wielkopolski, którzy wybierają trasę Poznań-Warszawa jako pierwszy etap swoich podróży zarówno służbowych, turystycznych, jak i przesiadkowych do dalszych destynacji. W ubiegłym roku blisko 110 tys. pasażerów skorzystało z tej trasy.

Plan lotów na maj, czerwiec, wrzesień i październik obejmuje dodatkowe rejsy w środy i piątki oraz codzienne loty od poniedziałku do piątku (cztery rejsy dziennie) i w weekendy (dwa lub trzy rejsy dziennie). Połączenia realizowane są samolotami Embraer. Ceny biletów na trasie Poznań-Warszawa zaczynają się od 160 zł w jedną stronę i 249 zł w dwie strony, bez bagażu rejestrowanego.

„Cieszy nas rosnące zainteresowanie pasażerów z Wielkopolski rejsami łączącymi Poznań ze stolicą. Nasz hub w Warszawie daje możliwość podróżowania do najdalszych zakątków świata. Dlatego mieszkańcy Poznania i okolic dostrzegając ten potencjał, często wybierają połączenie POZ-WAW jako pierwszy etap realizacji swoich podróżniczych marzeń” – mówi Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT.

„Połączenie do Warszawy realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT od wielu miesięcy znajduje się na szczycie popularności połączeń z segmentu Legacy w Poznaniu. Bardzo cieszy nas ten wynik oraz to, że nasz partner zaoferuje mieszkańcom naszego regionu jeszcze więcej możliwości wygodnego planowania lotów do Warszawy, a nawet być może i dalej w cały świat z przesiadką” – dodał Błażej Patryn, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Poznań-Ławica.