PLL LOT członkiem ICCA

fot. Jacek Bonczek/PLL LOT

Polski przewoźnik dołącza do stowarzyszenia ICCA International Congress & Convention Association, będącego globalną społecznością wymiany wiedzy oraz doświadczeń pomiędzy uczestnikami międzynarodowego przemysłu spotkań.

 

ICCA, operująca w obszarze MICE od 1963 r., zrzesza ponad 1100 członków w prawie 100 krajach na świecie, w tym kluczowych przewoźników oraz sojusze lotnicze. LOT będzie jedną z dwóch linii lotniczych reprezentujących region Europy Centralnej.

ICCA jest jedną z największych i najbardziej znanych na świecie organizacji branżowych w obszarze przemysłu spotkań biznesowych. Członkostwo w stowarzyszeniu przyczynia się do promocji przewoźników w środowisku liderów branży MICE, a tym samym wśród potencjalnych partnerów biznesowych – organizatorów międzynarodowych wydarzeń.

Senthil Gopinath, CEO ICCA, powiedział: „Z wielką radością witamy Polskie Linie Lotnicze LOT w naszej globalnej społeczności ICCA. Dołączając do ICCA, LOT zdobędzie przewagę konkurencyjną dzięki wykorzystaniu naszych zasobów i sieci kontaktów w celu nawiązania współpracy z dostawcami i stowarzyszeniami, co z kolei przyczyni się do wzrostu pozycji tej marki w międzynarodowym sektorze spotkań biznesowych – rynku, który w 2018 roku osiągnął wartość ponad 11 mld USD.”.

Członkostwo w stowarzyszeniu ma dla LOT-u wymiar zarówno sprzedażowy, jak i marketingowy, dzięki bazie ponad 20 tysięcy międzynarodowych spotkań, możliwości kontaktu z ich organizatorami, obszernym raportom z obszaru MICE oraz oferowanych przez ICCA warsztatom edukacyjnym m.in. podczas największych europejskich targów przemysłu i spotkań.

Anna Staszewska, dyrektor biura sprzedaży i dystrybucji Polskich Linii Lotniczych LOT, dodała: „Z raportów opracowanych przez ICCA wynika, że Polska jest wśród 20 krajów najczęściej wybieranych na organizację międzynarodowych spotkań stowarzyszeń. Nasze dwa huby w Warszawie i Budapeszcie uplasowały się w pierwszej trzydziestce miast gospodarzy kongresów. Polska była gospodarzem 211 międzynarodowych spotkań w zeszłym roku, a w obu stolicach zorganizowano łącznie 176 takich wydarzeń. Jest to realny potencjał biznesowy dla LOT-u, który pozwala bezpiecznie, szybko i komfortowo dotrzeć na spotkania delegatom z ponad 110 kierunków.”

Elif Balci Fisunoglu, dyrektor regionalny ICCA na Europę, skomentował: „Z dumą witamy nowe europejskie linie lotnicze jako członka ICCA. Linie lotnicze odgrywają kluczową rolę w zakresie marketingu destynacji i przetargów na kongresy. Linie lotnicze stowarzyszone w ICCA ściśle współpracują z Convention Bureaux and Associations i wierzymy, że Polskie Linie Lotnicze LOT odegrają znaczącą rolę w rozwoju regionów jako miejsc organizacji spotkań i eventów. Z radością oczekujemy dalszej współpracy z LOT przy realizacji projektów europejskich.”.