Platforma hotelowa Bidroom – 15 mln euro na inwestycje

archiwum Bidroom

Internetowa społeczność dla podróżników Bidroom zdobyła znaczącą inwestycję kapitałową, którą przeznaczy na przyspieszenie rozwoju. Dwa miesiące wcześniej do firmy dołączyli nowi członkowie zarządu.

 

Bidroom powstał z inicjatywy hotelarzy dla hotelarzy w 2014 roku. Oferuje hotelom więcej swobody biznesowej jako bezprowizyjna alternatywa do podobnych platform hotelowych, które opierają się na wysokich prowizjach od rezerwacji. Wraz z powołaniem nowego zarządu we wrześniu firma rozpoczęła nowy etap, ogłaszając plany na wprowadzenie nowej strategii, która zakłada usprawnienie platformy jako produktu jak i rozrost społeczności Bidroom.

Firma przeznaczy znaczące środki na przyśpieszenie ekspansji międzynarodowej. Według nowego Prezesa Basa Tolmeijera, zespół w rok powiększy się do 200 pracowników po przejściu do nowego, zmodernizowanego biura w Krakowie w kwietniu 2019 roku.

Obecnie Bidroom skupia się na rekrutacji kolejnych specjalistów IT, marketerów oraz specjalistów ds. obsługi klienta. W jego słowach, pozyskane fundusze pozwolą przemienić model biznesowy firmy, rozwinąć jej zaplecze technologiczne jak i zwiększyć dostępność dużych sieci hoteli. Tolmeijer dodaje, że Bidroom również inwestuje w strategiczne projekty z partnerami takimi jak Visa Inc., która niedawno rozpoczęła współpracę na wyłączność z marką. Nowi udziałowcy w większości reprezentują podmioty typu family office, które wierzą w nowy kierunek Bidroom.

 Za kulisami zespół Bidroom aktywnie pracuje nad ukończeniem nowej strategii wzrostu, z której wynikną nowe kampanie konsumenckie. 

Francesco Monaco, dyrektor ds. handlowych w Bidroom podkreślił: „Firma wciąż korzysta na współpracy z Visa, która umożliwia Europejskim właścicielom kart Visa poznanie korzyści rezerwacji hoteli z Bidroom. Nasze badania wskazują zapotrzebowanie ze strony użytkowników na dostęp do miejskich hoteli z wyższego segmentu. Z tego względu zdecydowaliśmy, że Bidroom pokryje koszty aktywacji 10,000 kolejnych hoteli, które dołączą do platformy.”