Plac zabaw dla dzieci pod Łomnicą

archiwum SACR

Tatrzańska Łomnica w Tatrach Wysokich wzbogaciła się o nową atrakcję. W dawnym budynku dolnej kolejki linowej na Łomnicę, nad Kamiennym Stawem, otwarto park zabaw dla dzieci.

Znalazły się w nim m.in. plac zabawa ze zjeżdżalniami, “baseny” z kulkami plastikowymi, labirynt i miejsce na relaks dla rodziców. Miejsce nosi nazwę “kamzikovo” (Kozicowo), kozica (po słowacku: kamzik) jest bowiem symbolem Tatr Wysokich. Kamzikovo jest idealnym miejscem na odwiedziny w wypadku deszczowej pogody.
Tuż przed wejściem na właściwy plac zabaw, utworzono mini galerię zwierząt. Zwiedzający mogą obejrzeć fototapety z kozicą, niedźwiedziem brunatnym, lisami, dzikami, orłami, sowami, wilkami i świstakami.

Juraj Chovaňák dyrektor marketingu regionu Wysokie Tatry, powiedział: “Odwiedzający nasz mini park zabaw mogą przy oakzji poznać faunę Tatr Wysokich, zobaczyć jak wyglądają zwierzęta, które trudno dostrzec z bliska w naturze. Nazwa parku – Kamzik, jest związana z niedalekim Siodłem Łomnickim, gdzie często można zaobserwować kozice tatrzańskie. Miejsce zostało utworzono z myślą o małych wędrowcach, którzy po spacerze z Hrebienka lub Wielkiej Rakuskiej Czuby i po okrążeniu Kamiennego Stawu, będą mogli tutaj pobawić się i odpocząć. Programy i animacje, które dla nich przygotowujemy, sprawią, że nie będą się na pewno nudzić.”

Plac zabawa Kamzikova ma wymiary 10x8x3 metry i czynny jest codziennie w godzinach 10-17. Wstęp jest bezpłatny.